Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA: karton , újságpapír

karton , újságpapír 9 éve 11 hónapja #12847

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
Most az a kérdés merült fel bennem, hogy az újságpapíron található festék mennyisége és a nyomdában megmaradt festék mennyisége közti különbség mennyiben befolyásolhatja a veszélyességét.

Csakúgy mint az olajos hordó tisztításánál felmerült, lehet hogy a kis mennyiségű nyomdafesték a papíron nem ugyanolyan mint egy negyed hordónyi nyomdafestéket a kertbe önteni.
Gergő
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

karton , újságpapír 9 éve 11 hónapja #12848

  • emre
  • emre profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 752
  • Köszönetek száma: 168
Ahogy mondod, az arányokat mindenképpen figyelembe kell venni...
imi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

karton , újságpapír 9 éve 10 hónapja #12936

  • magzsuzsi
  • magzsuzsi profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 179
  • Köszönetek száma: 145
A Gaia' gardenben is, meg Creating a forest Garden-ben is azt írják, hogy a nem fényes újságpapírt nyugodtan lehet használni, a benne levő festékek könnyen lebomlanak. Az egyik USA, a másik Anglia, nem hiszem, hogy nálunk nagyon másmilyenek lennének az újságok. Én szívbaj nélkül fogom használni, ha egyszer az lesz kéznél. (Egyelőre hatalmas karton-lelőhelyünk van a családon belül :cheer: )
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

karton , újságpapír 9 éve 10 hónapja #12938

  • Áron
  • Áron profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 221
  • Köszönetek száma: 163
Ezt nagy örömmel olvasom! A ház kipakolásakor rengeteg újság, telefonkönyv miegymás került elő, amiket eddig csak félretettem, kitalálom mi lesz vele alapon. Pont a nyomdafestékes dilemma miatt. Kartont nehezebben tudok szerezni helyben, de az újságpapír sima liba. Legalább lesz valami értelmes hasznosítása a kollégáim áltak összehordott szennylapoknak is :whistle:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

karton , újságpapír 9 éve 10 hónapja #12942

  • ecovitka
  • ecovitka profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1176
  • Köszönetek száma: 530
Nekem valami olyasmi rémlik, hogy az usában szója alapú festéket használnak. Nem tudom itt is ez-e a helyzet. És, hogy régen mi volt a festékben (régi telefonkönyvek, stb.)
A másik oldala a dolognak az hogy a talajmikróbák csodákra képesek. Bár a nehézfémekkel, ha ilyen is lehet a festékben, nem tudom mit tudnak kezdeni...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

karton , újságpapír 9 éve 10 hónapja #12950

  • golya94
  • golya94 profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 122
  • Köszönetek száma: 97
sziasztok!

miota az témá a papíron található festék és más anyag a papírban ment, mar gondolom - irom vagy inkabb nem.

mert bisztos nem lesz jo hír. nálom a kértben nicns papír és nincs kárton. nehány a túdás csinal az élet nehezebb :-)

és nem bisztos vagyok, ha a problema olyan nagy, és mindenki kell megbolondít

de ha nektek erdekes és van egy kis türelem :-) szivesen irom valamit rola.

a munkahelyem keresünk nyomófesték (és más anyag amit a papíron) amit lehet veszelyes nélkül vagy inkabb hasznos vissza rakni a földre - nem könnyü, és még mindig rengeteg kompromissummal és a "környezetbáratos"nyomófesték (amit már látom) nekem se nagyon tetzsik.

és a szoja nyomófesték vannak a europai piácon is, de az egy ritka dolga

szia golya
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: martindian
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Oldal elkészítésének ideje: 0.141 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum