Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: akác komposztálódása

akác komposztálódása 9 éve 5 hónapja #13976

  • tildi16
  • tildi16 profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 18
  • Köszönetek száma: 2
Sziasztok!

Úgy néz ki hozzá tudnánk jutni erdőirtásból nagyobb mennyiségű ákác ágnyesedékhez, amit
ledarálnának nekünk. A tulaj szerint ez csak nehezen vagy egyáltalán nem komposztálódik.
Összekevernénk almos tehéntrágyával és prizmába raknánk. Mi a véleményetek, próbálkozzunk vele? Nekünk nagy szükségünk lenne komposztra és ha nem daráltatjuk le, elégetik.
Előre is köszönöm válaszaitokat!

Szép napokat!
Ildi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

akác komposztálódása 9 éve 5 hónapja #13977

  • Bolyky
  • Bolyky profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 198
  • Köszönetek száma: 107
A múlt éven a száraz WC komposzthoz akác fa forgácsot használtam. Kevertem zöld hulladékkal is, elég sokkal. Szerintem az le fog bomlani kompossztá, gondolom a giliszták és bogarak teszik a dolgukat, az igaz, hogy 2 évig komposztálódik amire kikerül a kertbe.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tildi16

akác komposztálódása 9 éve 5 hónapja #13979

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
Ildi, ne aggodj elkomposztalodik minden fa amivel Te az eleted sorani itthon talakozni fogsz :)
En nem tapasztalok kulonbseget a dio,barack,szilva,fenyo,akac (tehat puha,vagy kemenyfa kozott) stb fa komposztalodasa kozott szamottevoen.
Ha jol kevered a zoldet a szarazzal,akkor el gog komposztalodni.....plane ha raertek,akkor meg boven!
Ha meg ingyen kapjatok,akkor lehet lepcsozetesen is csinalni...elso evben takartok vele,azatan hagyjatok helyben elbomlani,vagy kovetkezo eveben felszeditek es komposztaljatok (ez csacsisag szerintem, de mar lattam ilyet)
Szoval ne felj az akactol,az is csak fa :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tildi16

akác komposztálódása 9 éve 5 hónapja #13982

  • tisztamo
  • tisztamo profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 455
  • Köszönetek száma: 260
Én inkább takarnék vele, mert ott pont előny, nem pedig hátrány, hogy lassan bomlik. Ráadásul nem tartalmaz magokat, így komposztálás nélkül sem okoz problémát.

Az esetleg már meglévő, takarásra szánt anyag így felszabadul, és komposztálható.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tildi16

akác komposztálódása 9 éve 5 hónapja #13988

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
Ezert irtam en is a takarast,mert szerintem is jo dolog, de ha annyi van,akkor szerintem siman lehet komposztalni is,minden felelem nelku...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tildi16

akác komposztálódása 9 éve 4 hónapja #14002

  • ecovitka
  • ecovitka profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1176
  • Köszönetek száma: 530
Tildi,
Nagyon jó a komposztba a fa-apríték. Elötte 3 napon át jól nedvesítsd be. Az almos tehéntrágya kell hozzá. Így hamarabb fog lebomlani és jobb minőségű komposztod lesz. Az építésnél is nedvesítsd át az alapanyagokat: ha összeszorítasz egy maréknyit a keverékből és épp egy csepp nedvesség jön ki belőle, az olyan 50%-os nevesség tartalom, az jó.

Kb. mekkora mennyiségű faaprítékhoz juttok? No és a tehéntrágya? Kb milyen arányban van benne a kaki és az alom?
Mire szeretnéd használni a komposztot?

Talajtakarásra is nagyon jól bevált nálunk a faapríték. De ha én most hozzájutnék egy nagyobb mennyiséghez biztos, hogy csúcsminőségű komposzt készítésére használnám fel :) Ugyanis jó minőségű komposzt előállításához kifejezetten ajánlott faapríték hozzákeverése.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tildi16
Oldal elkészítésének ideje: 0.129 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum