Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: akác komposztálódása

akác komposztálódása 9 éve 5 hónapja #14007

  • tildi16
  • tildi16 profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 18
  • Köszönetek száma: 2
Kedves Vitka!

Kb. 20 ha. akácos nyesedékét ígérték, bár tartok tőle, hogy unják majd a sok darálást és
otthagyják egy jó részét az erdőben. Az erdőtulajdonosnak szívességet tettünk, hogy megengedtük az átjárást és a szállítást a területünkön és ezért cserébe kértük az aprítékot és ígért nekünk hozzá marhatrágyát. A komposztnak lenne helye bármilyen mennyiségben, mert
gyümölcsöst szeretnénk telepíteni.

Szép napot!
Ildi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

akác komposztálódása 9 éve 5 hónapja #14012

  • ecovitka
  • ecovitka profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1176
  • Köszönetek száma: 530
Hú, az jó sok anyagnak hangzik! Ha mégis ledarálják mind, akkor szerintem jut belőle takarásnak és komposztnak is.

A gyümölcsöshöz célszerű olyan komposztot előállítani, amiben gombák vannak túlsúlyban (szemben a zöldségekkel, ahol a baktériumban gazdagabb komposzt az optimális). A fás anyagokon tudnak a gombák jól felszaporodni, erre a faapríték kitűnő alapanyag.

Elaine Ingham-től azt tanultuk a köv. komposzt receptet:
50% fás anyag
20% trágya
30% zöld anyag (széna, fűnyesedék, konyhai hulladék, zöld növényi maradékok, gyomok)

Érdemes utána járni, hogy kb. milyen arányban van a trágyában az alom és mi az alom. Pl. ha szalma, akkor annak a mennyiségét a fásba érdemes beleszámolni. Nem kell ultra precíznek lenni, de érdemes közelíteni a fent említett arányokhoz.

Azt javaslom, hogy ne csináljatok orbitális mennyiségű komposztot. Inkább kevesebbet, de azt jól. Ugyanis a komposztot érdemes forgatni, hogy megfelelő mennyiségű levegőhöz jusson. És az bizony igencsak melós dolog kézi erővel.

Van komposzt hőmérőtök?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tildi16

akác komposztálódása 9 éve 5 hónapja #14019

  • tildi16
  • tildi16 profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 18
  • Köszönetek száma: 2
Komposzt hőmérőnk sajnos nincs.

Gondoltuk, hogy nem lesz kis munka ekkora
mennyiséget megforgatni. Tennénk
bele átfurkált csöveket a jobb levegőztetés miatt
és be szeretnénk oltani preparátumokkal, ez is
javítja és rövidíti a folyamatot.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

akác komposztálódása 9 éve 5 hónapja #14022

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
Én egy időben egy síbottal szúrkáltam a komposzt halmunkat mert azt hallottam azzal jól lehet szellőztetni. Annyit ért neki, mint halottnek a csók. Amikor nagy lyuggatott csöveket látok komposzthalmokba süllyedni, akkor mindig ugyanez az érzésem.
Gergő
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

akác komposztálódása 9 éve 5 hónapja #14027

  • JoaoWR
  • JoaoWR profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 31
  • Köszönetek száma: 20
A komposztforgatás műveletére hiányzik a vasvilla meg a traktorra szerelhető forgató közé valami köztes megoldás. Vagy csak nekem?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

akác komposztálódása 9 éve 5 hónapja #14028

  • kovibali
  • kovibali profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 495
  • Köszönetek száma: 261
JoaoWR beküldte:
A komposztforgatás műveletére hiányzik a vasvilla meg a traktorra szerelhető forgató közé valami köztes megoldás. Vagy csak nekem?
Jól látod, egyenlőre hiányzik..


tildi16 beküldte:
A tulaj szerint az ákác ágnyesedék csak nehezen vagy egyáltalán nem komposztálódik.
Muhaha... biztos a focihoz meg a politikához is nagyon ért! Egy nitrogén fixáló fa még jobb a komposztba mint egy sima.
Utolsó szerkesztés: 9 éve 5 hónapja Beküldte: kovibali.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.140 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum