Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Komposzttea készítő berendezéshez ötletek

Komposzttea készítő berendezéshez ötletek 7 éve 11 hónapja #16629

  • ecovitka
  • ecovitka profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1176
  • Köszönetek száma: 530
Sziasztok,
Szeretnék egy viszonylag kis űrtartalmú (30 - 200 L között) komposzttea készítő berendezést eszkábálni. Nagyon tetszik a "dirt simple" kialakítása, mert ezzel a formával a legkisebb az esélye az anaerob zónk kialakulásának:

dirtsimple.jpg


Ilyen műanyagot fröccsenteni baromi drága. USA-ból idehozatni szintén nagyon kötséges. Van-e valamilyen ötletetek arra, hogy milyen, már meglévő dolgot lenne érdemes erre a célra használni? Gondoltam pl. takarmány adagolóra, de nem tudom, hogy létezik-e ilyesmi a kívánt űrtartalommal. Illetve nagyon tetszik a vizes ballonból készült, de ha van egy kicsit nagyobb térfogatúra ötletetek, azért nagyon hálás lennék.

ballon-teabrewer.jpg
Utolsó szerkesztés: 7 éve 11 hónapja Beküldte: ecovitka.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Komposzttea készítő berendezéshez ötletek 7 éve 11 hónapja #16635

  • Méhész1
  • Méhész1 profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 98
  • Köszönetek száma: 100
Talán ez nem egy nehéz műanyaghordó és egy kevés vízszerelési anhttps://www.youtube.com/watch?v=aWJgJobgUO8yag és angolul.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Komposzttea készítő berendezéshez ötletek 6 éve 1 hónapja #17640

  • Nmsbalint
  • Nmsbalint profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 10
  • Köszönetek száma: 1
Nem tudom, hogy aktuális-e még a téma.
Én Tim Wilson Microbulator-ja mellett teszem le a voksot egyszerűsége miatt.

Az általa ajánlott méretű pumpával megfelelő az oxigén ppm.

Nagyon-nagyon fontos a berendezés takaríthatósága. Méhész által linkelt vortex főző nagyon pepec, de az a tapasztalat, hogy ha nem mosható el alaposan a berendezés, akkor a tea minősége főzésről főzésre romlani fog a csővezetékben lerakódót biofilm miatt.
De szerintem ez nektek nem új. Nem most kezdtétek. Én meg még el sem kezdtem.
Bár a télen fejben már több hektó komposzt teát főztem. :P

Én a mini microbulátort építem meg egy 60 liter/perc teljesítményű pumpával. Egyszerű és nagyszerű. Remélem a használata után is megmarad ez a véleménnyem.


Nektek mi a véleményetek róla?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Komposzttea készítő berendezéshez ötletek 6 éve 1 hónapja #17642

  • acszati
  • acszati profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 101
  • Köszönetek száma: 32
Nem győzött meg ez a típus....de ha jó tea jön ki belőle akkor jó
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Komposzttea készítő berendezéshez ötletek 6 éve 2 hete #17686

  • ecovitka
  • ecovitka profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1176
  • Köszönetek száma: 530
Ezt a Mikrobulátort már én is láttam, de mostanáig nem kaptam kedvet ahhoz, hogy kipróbáljam. Tényleg nagyon egyszerűnek és könnyen tisztíthatónak tűnik és talán egész jól megmozgatja a vizet is. Meglep, hogy a komposztot csak úgy beleszórja. Nem tudom így mennyire ülepszik le a komposzt a vödör aljára. Lehet, hogy a fenti csövön bezubogó vizet vezetném a komposztos zsákba...

Egy pár komposzttea készítőt összeraktam azóta, hogy elindítottam ezt a topikot. Megcsináltam a vizesballonosat, amibe szintén zsák nélkül kell beletenni a komposztot, de nem voltam elájulva az eredménytől. Csináltam olyat, amibe PVC csövekből raktam össze a levegőztetőt, ami direktbe buborékoltatta az egész teát alulról. Az egyszerű, de nagyszerű. Azomban a komposztos zsában lévő anyagot ez sem mozgatta meg nagyon. Úgyhogy csináltam egy olyat is, aminél a levegőt két felé osztom és megy a zsákba is. Azt a héten fogom először élesben kipróbálni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.131 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum