Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA: Lekéstem a szántást a fagyok előtt, hogyan tudok könnyen művelhető talajt csinálni?

Válasz: Lekéstem a szántást a fagyok előtt, hogyan tudok könnyen művelhető talajt csinálni? 12 éve 2 hónapja #1029

  • tomajiandrea
  • tomajiandrea profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 53
  • Köszönetek száma: 7
Tetszik, amit tervezel, csak nem szabad türelmetlennek lenni, mert kell pár év, mire porhanyós "erdei" talajod lesz. Ez mindannyiunk célja,persze.
Ezerszer jobb, mintha a biomassza-erőművekbe menne.
Utolsó szerkesztés: 12 éve 2 hónapja Beküldte: tomajiandrea.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Re: Válasz: Lekéstem a szántást a fagyok előtt, hogyan tudok könnyen művelhető talajt csinálni? 12 éve 2 hónapja #1035

  • tisztamo
  • tisztamo profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 455
  • Köszönetek száma: 260
Ha annyi a gaz, hogy komoly zöldtömeget ad, akkor krumplival érdemes lehet próbálkozni.

Egy másik topicban ( www.permaforum.hu/permaforum/index.php/e...-szinte-asas-nelkuel ) leírtam egy félig kidolgozott módszert. Sajnos megint csak jövő időben tudok beszélni, de az a tervem, hogy nagyon széles sorközzel (1.5-2m, amennyit kézi kaszával kényelmesen megfogok) vetek úgy, hogy az első növedéket lekaszálom, renden hagyom és a rend alá teszem a vetőgumót. A következő alkalommal pedig csak a sorok közét kaszálom és azzal "töltögetek".
Utolsó szerkesztés: 12 éve 2 hónapja Beküldte: tisztamo. Indoklás: kimaradt a széles sorköz
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Lekéstem a szántást a fagyok előtt, hogyan tudok könnyen művelhető talajt csinálni? 12 éve 2 hónapja #1051

  • gergo55
  • gergo55 profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 45
  • Köszönetek száma: 29
semmiről nem késtél el!
Ha tudsz szalmát szerezni, a felét terítsd le jó arasznyi vastagon,
akár a hóra is, mert:
-olvadás után is rögtön rá tudsz menni,
-ráteszed a krumplit, naprát, kukoricát, stb. Jó gyomfojtokat,
betakarod a maradék szakmával.
-amikor már lesz mit kaszálni, tovább mulcsozhatsz.
-jövőre jó kis kerti földed lesz, mehet bele kényesebb zöldségféle.
Szerintem.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Oldal elkészítésének ideje: 0.129 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum