Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Dombágyás

Válasz: Re: Válasz: Re: dombágyás 12 éve 1 hónapja #1027

  • Muzsikus
  • Muzsikus profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 424
  • Köszönetek száma: 134
Jogos, Valamint néhány éves tuskók is jó szolgálatot tehetnek. nálunk a juhar tuskók 5 év alatt úgy elkorhadtak, hogy a legjobb helyük belocsolva egy dombágyás alján lenne. De ugyanígy megfelel gyakorlatilag minden ami nem tölgy és akác. Ha most építenék ilyet, akkor néhány hétre beáztatnám a fát vízbe.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: dombágyás 12 éve 1 hónapja #1032

  • arpikachu
  • arpikachu profilkép
Sziasztok,
Úgy látom, dombágyás alatt több mindent is lehet érteni,én legalább 3-ról tudok.Az első a biofüzetes ,amiről mellékelek egy kis leírást.Aztán a permakultúrában is csináltak hasonlót,de csak kb. 30 cm magasat(most nem emlékszem pontosan ki és hol,de úgy tudom Baji Béla is ilyet csinált.)A hugelkulturról meg most hallottam először,de azért tetszik,mert ez a legegyszerűbb.Tavaly mi is elkezdtünk építeni egy dombágyást,majd az idén (meg az utána következő években)kiderül,mit tud.
Csatolmányok:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: dombágyás 12 éve 1 hónapja #1033

  • kovibali
  • kovibali profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 495
  • Köszönetek száma: 261
ahogy én látom, a 3 lényegében ugyan az
szerintetek?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: dombágyás 12 éve 1 hónapja #1037

  • arpikachu
  • arpikachu profilkép
Lényegében ugyanaz.Mint pl a szovjet és a svájci karóra is lényegében ugyanaz.Amellett,hogy a szovjet óra a leggyorsabb a világon,valószínűleg a szibériai viszonyokat is jobban viseli.Nekünk pl.nincs gilisztakomposztunk,de a szomszéd szívesen ad disznótrágyát,ennyit módosítunk.Nálunk is gond az öntözés,úgyhogy olyan rétege(ke)t is kellene beletenni,ami a vizet jól tartja,pl tőzeg.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: dombágyás 12 éve 1 hónapja #1040

  • zsanettrp
  • zsanettrp profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 879
  • Köszönetek száma: 282
Mi csináltunk tavaly valamit, amit hügelnek hívunk magunk között, de kérdés, hogy hivatalosan is annak minősül-e. Először egy árkot ástunk, abba ment sok levágott faág, korhadt régi deszkák és ilyesmik, arra ment fűkaszálék, trágya és végül vissza a föld. Talán azért így csináltuk, hogy a kiásott földet tudjuk használni. Ezt kb. pont egy éve csináltuk, amikor épp nem fagyott. Utána még kapott telet és esőket, tavasszal pedig krumplit tettünk bele. A krumplik szépek lettek. A problémát idén az okozta leginkább, hogy a tyúkok bejártak a kertbe, és a dombágyásról állandóan lekaparták a mulcsot, és mivel könnyen lecsúszik, folyton azzal kellett foglalkozni, hogy takargatjuk, és nagyon is hogy kiszáradt, a teteje legalábbis. Reméljük a mostani szezonban ez már nem lesz így.

hugel4.jpg


hugel5.jpg


hugel6.jpg


hugel7.jpg


hugel8.JPG


hugel9.JPG
Zsanett
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: gergo, emre, , , gorbekukac

Válasz: dombágyás 12 éve 1 hónapja #1060

  • Hajni
  • Hajni profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 151
  • Köszönetek száma: 101
Köszi Zsanett! Szeretem az ilyen fotós leírásokat.

Ide írom, bár nem ide passzol a kérés... tudom, hogy volt egy cikk, amiben meséltél a földes kalandjaidról. Azt közkívánatra (biztos más is szívesen elolvasná), belinkelnéd valahová? Köszönöm!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.131 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum