Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
A 'Rakéta kályha' című téma olyan lendületet vett, hogy 1,5 év alatt majdnem 100 válasz érkezett és több mint 20e-szer lett letöltve a téma. Ez magával hozta azt, hogy egy monstrum témánk keletkezett, ami nagyon sok érdekes témát érint, de egy specifikus infot egyre nehezebb megtalálni. Megoldásként több altémára bontjuk a témát. Az eredetit meghagyjuk, de lezárjuk, hogy ne nőjön tovább. Az eredeti 'Rakéta kályha' gyermekei mostantól a 'Rakétakályha' alkategóriában élnek.
  • Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA: Rakétakályha - tervek

Rakétakályha - tervek 12 éve 2 hónapja #1039

  • Laci
  • Laci profilkép
Koszonom a valaszt..en is igy gondoltam.Kivancsi voltam mas velemenyere is.En kazant szeretnek epiteni ez elmelet alapjan, vizmelegitesre meg a lakas futesere pufferrel.
Romaniaba mar egy roman pali keszitett ez az alapon egy kazant levedte es sajat talalmanykent :silly: :cheer: arulja 6000-20000 euro korul(pillanatnyilag a leghatekonyabb kazan 98% munkodik).Na jo persze pellettel taplalja es igy automata.
Utolsó szerkesztés: 12 éve 2 hónapja Beküldte: Laci.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Rakétakályha - tervek 12 éve 2 hónapja #1065

  • SeniorTi
  • SeniorTi profilkép
Szebb napokat! Szia Laci!

Kérhetném, hogy legalább skicceld le, hogy épül fel a Te kályhád! Nem igazán értem, hogy mitöl hatékonyabb (állítólag 98%!!!) és füstmentesebb mint egy pl. cserépkályha??
Köszönettel: Senior Ti
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Rakétakályha - tervek 12 éve 2 hónapja #1078

  • arpikachu
  • arpikachu profilkép

illetve

Sajnos ángílus nyelven van,de rajzolgat benne a bácsi lelkesen.
A hatásfokok számolgatásához nem értek,egy dolog talán a rakétának előnye a cserépkályhához képest,hogy itt nem cél kevés oxigén adagolásával lassítani az égést,ami egyben tökéletlenebbé is tenné azt.A jól működő rakétából klasszikus füst nem is távozik,csak CO2 meg kevés vízgőz,ha minden igaz,és az is csak úgy,hogy már szinte az összes hőjét átadta a ,,tömegrésznek" ,a vályogból készült lócának.
Vízmelegítő rakétákat csináltak,de arra én még nem láttam ilyen szépen dokumentált leírást,mint a kályhákról,méretekkel,meg mindennel,és azt a magas hőmérsékletek, a vízgőz esetleges nagy nyomása,stb miatt még jóval precízebben meg kell csinálni,veszélyes is lehet.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Rakétakályha - tervek 12 éve 2 hónapja #1098

  • Laci
  • Laci profilkép
Hat nekem az elkepzelesem a kovetkezo.... pellet adagoloval gondoltam el igy automata lesz vagy meglehet faval is oldani ...1 m fakat kell beleallitani vagy egy ,,tartalyt'' csinalni amibe belelehet tobb fat fektetve(kicsiket 30cm) pakolni es szabadesessel ahogy leeg esik bele a kovetkezo.Kozel a tuzhoz 20-30cm furni jukakat onnan lopja a levegot igy nem tud felfele terjedni a tuz.

m_dghnhgmnfhm.jpg
Utolsó szerkesztés: 12 éve 2 hónapja Beküldte: Laci.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Rakétakályha - tervek 12 éve 1 hónapja #1400

  • ecovitka
  • ecovitka profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1176
  • Köszönetek száma: 530
http://www.permies.com/wood-burning-stoves.html már láttátok? Paul Wheaton összeállított egy oldalt fatüzelésű kályhákról. Érdemes megnézni, vagy egy-két kompolett rakéta kályha leírás, amiket pdf-ben le lehet tölteni (bár asszem pízért).
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Lucagazda

Rakétakályha - tervek 12 éve 1 hónapja #1435

  • Laci
  • Laci profilkép
ISTEN ALDJON ezert a linkert!!!!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Oldal elkészítésének ideje: 0.133 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum