Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
A 'Rakéta kályha' című téma olyan lendületet vett, hogy 1,5 év alatt majdnem 100 válasz érkezett és több mint 20e-szer lett letöltve a téma. Ez magával hozta azt, hogy egy monstrum témánk keletkezett, ami nagyon sok érdekes témát érint, de egy specifikus infot egyre nehezebb megtalálni. Megoldásként több altémára bontjuk a témát. Az eredetit meghagyjuk, de lezárjuk, hogy ne nőjön tovább. Az eredeti 'Rakéta kályha' gyermekei mostantól a 'Rakétakályha' alkategóriában élnek.

TÉMA: Rakétakályha - beszámolók

Rakétakályha - beszámolók 11 éve 5 hónapja #3730

  • Silenthunter
  • Silenthunter profilkép
Szia Plakátragasztó!

Ebből a könyvből építettél?: Rocket Mass Heaters: Superefficient Woodstoves
YOU Can Build
Utolsó szerkesztés: 11 éve 5 hónapja Beküldte: Silenthunter.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Rakétakályha - beszámolók 11 éve 5 hónapja #3731

  • Alkesz74
  • Alkesz74 profilkép
Sziasztok!

LePeti:
Jókat írsz, nem kétlem, hogy értesz hozzá, én csak józan paraszti ésszel utánaolvasva írtam, amit írtam. Nekem elegem lett abból, hogy lobog a hajam a szélben csukott ablaknál, ezért lecseréltem fa, 1,1-es nyílászárókra, amik azért nem nagyon engednek be és ki levegőt. Én meg nem nyitogatom az ablakot, nem azért fűtök. :) De az elvet értem és elfogadom. Ha kissé kioktatónak tűnt volna az előző hozzászólásom, akkor elnézést, nem volt tudatos.
Plakatragaszto:
Köszi az infókat! ;) Ha közel laksz Abonyhoz, menne a mézsör :)
A legfontosabbat a végére hagytam. Hálisten túl nagy hibát nem követtem el az építésnél bár nem könyvből, hanem innen csináltam: ilovecob.com/gallery/rocketstove/
Max annyiban térek el a könyvben leírtaktól, hogy a függőleges szigetelt füstcső és a hordó átmérője közötti távolság nagyobb a könyvben leírt max 3"-nél: kb 10 cm.
Ami miatt nem működött mégsem, az az volt, hogy le kellett bontanom a tűztér berakó nyílásának magasságából egy téglasort, lentebb tettem a szekunder levegőt is, illetve gyártottam délelőtt egy pillangó szelepet a szekunderhez.
Jelentem a délelőtti próbafűtés már szuperül sikerült, olyan volt a lángkép, amilyennek elképzeltem. Kis ízelítőt rakok fel.
Köszi az érdemi hozzászólásokat, sokat segítettetek!
P1020323.JPG


P1020324.JPG
Utolsó szerkesztés: 11 éve 5 hónapja Beküldte: emre. Indoklás: képek beillesztése
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Rakétakályha - beszámolók 11 éve 5 hónapja #3732

  • plakatragaszto
  • plakatragaszto profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 50
  • Köszönetek száma: 32
igy ahogy mondod. Ezen könyv alapján készült a kályha
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Rakétakályha - beszámolók 11 éve 5 hónapja #3737

  • Athos
  • Athos profilkép
Sziasztok!

Egy lelkes újonc vagyok, habár már hónapok óta gyűjtöm az infókat a rakéta kályháról. Csináltam már egy "makettet", 120x120-as zártszelvényből. Az égési járat kis átmérője nagy igazság, én növeltem, és egyre rosszabb lett. A gyorsító szigetelést kőzetgyapottal próbáltam. Az meggyulladt, (nem hitték a tüzépen) ami jó, mert azt jelenti, hogy 500°C fölött járt. Le is égett a korábbi korom a belső faláról.
A legnagyobb gond, hogy nem tudom az arányokat.(égési járat
átmérő-hossz, gyorsító átmérő-hossz)

Minden ilyen infót nagy hálával fogadnék.
Sajnos az angolt a 80-as évek discó szintjén "beszélem"!
Nincs valami fordítás arról a csoda-könyvről?
(Rocket Mass Heaters: Superefficient Woodstoves
YOU Can Build )
Igyekszem mielőbb a hasznos beszélgető partner szintjét megközelíteni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Rakétakályha - beszámolók 11 éve 5 hónapja #3778

  • Szubotaj
  • Szubotaj profilkép
alternativenergiak.hupont.hu/10/raketa-kazan-epitese

Szeged nincs is messze, uh majd megnézem, ha lehet XDD
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Rakétakályha - beszámolók 11 éve 4 hónapja #3887

  • Szubotaj
  • Szubotaj profilkép
kemencekalyha.blogspot.ro/2012/10/raketakalyha_22.html

Egy barátom csinálta, hordó nélkül, szigetelés nélkül, működik. Szeptemberben lett kész.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.143 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum