Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Évkör - tennivalók hónapról-hónapra egy permakultúrás kertben

Évkör - tennivalók hónapról-hónapra egy permakultúrás kertben 6 éve 9 hónapja #4404

• hkollathmarcsi
  • hkollathmarcsi profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Köszönetek száma: 17
Kedves Fórumozók!

Vitália bátorítására közös virtuális kalandra szeretnélek hívni Benneteket!

Alcsúton élek, egy mesetanyán.
Idén végre szeretném kis veteményesem "noparakultúrásan" alakítani.
Gyerkőceim nagymamái beleszülettek a kapálás és gyomlálás háztartási munkák szerűen végzésének szükségességébe.
Mint falunkban majdnem mindenki. Nálunk az emberek többsége szereti földecskéjét, szorgalmasan, odaadással görnyed felette amikor csak szabadideje engedi.

A helyi újságot szerkesztve tavaly egy teljes évkörön át, hónapról-hónapra végigkísértük kis lapunk hasábjain a hagyományos kertészkedés szerinti aktuális teendőket. Egy ebben igen jártas, a község-közösség által elismert ember tollából, kinek szakmája is ez, röviden, velősen, ízesen, néha humorral fűszerezve közzé tettük mit jó elvégezni egy kiskertben januárba, februárban...

Már a sorozat kezdetekor megfogalmaztam magamnak, hogy a 2013-as évben szeretnénk bemutatni az olvasóinknak egy más szemléletet is. Ebben szeretném a segítségeteket kérni!
Vitália arra bíztatott, hívjak életre egy felületet itt Nálatok, s szedjük össze közösen, egy teljes évkörre, szerintetek mikor, mit érdemes tenni egy permakultúra elvei által kialakított kertben!

Hónapról-hónapra haladva, együtt gondolhatnánk végig, hogy a következő hóban mire lesz érdemes figyelmet, időt fordítani.
Az első megjelenés falunk februári lapja lenne, melyben összefoglalnánk a permakultúra lényegét, ha csak vázlatos formában is, s a téli teendők is most kerülnének címszavakban felsorolásra.
Sajnos az első cikk megírására mindössze pár napunk van, szerdán lapzárta, csütörtökön nyomda.
Viszont a továbbiakat már most elkezdhetnénk gyűjtögetni, s lenne idő az összefoglaló kiforrására is.

Köszönöm figyelmeteket, és segítségeteket!
Nagyon bízom a közös gondolkodásban, s remélem én is hozzá tudok adni majd, s örömünk telik benne!

Marcsi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ecovitka, EmZsu, ,

Válasz: Évkör - tennivalók hónapról-hónapra egy permakultúrás kertben 6 éve 9 hónapja #4416

• gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek száma: 441
Annyira tetszik az ötlet, hogy meg is ragadtam az alkalmat és nyitottam ennek a gondolatnak egy alkategóriát a Permakultúra kategóriában.

Először arra gondoltam, hogy berakom a Növénytermesztés, Gombák kategóriába, de aztán eszembe jutott, hogy a Talajelőkészítés ugyanúgy szerves rése a témának... Végül maradt a Permakultúrában :)

A Évkör - tennivalók hónapról-hónapra egy permakultúrás kertben témában (www.permaforum.hu/permaforum/index.php/h...3%BAr%C3%A1s-kertben) lesznek a hónapok felsorolva.

Ha a hónap amibe írni szeretnél még nem létezik, ne habozz, nyiss neki egy új témát a kategóriában.

Selection_033.png

A JANUÁR/FEBRUÁR téma már itt is van - Évkör - tennivalók hónapról-hónapra egy permakultúrás kertben JANUÁR-FEBRUÁR
Gergő
Utolsó szerkesztés: 6 éve 9 hónapja Beküldte: gergo.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet:
Oldal elkészítésének ideje: 0.332 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum