Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: 20. Biokultúra Találkozó (Budai Ökopiacon, MOM)

20. Biokultúra Találkozó (Budai Ökopiacon, MOM) 12 éve 3 hete #1665

  • Tomi
  • Tomi profilkép
Időpont: 2012. március 31., szombat

Helyszín: MOM Kulturális Központ (1124 Budapest, Csörsz u. 18.)

biokultura.org/hirek/hirek/biokult_tal.html
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: 20. Biokultúra Találkozó (Budai Ökopiacon, MOM) 12 éve 3 hete #1666

  • Tomi
  • Tomi profilkép
egy lehetőség a permakultúra szemléletének megjelenítésére kérdésekkel, hozzászólással, jelenléttel

(mondatja velem a szári találkozó utáni lelkes állapot)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: 20. Biokultúra Találkozó (Budai Ökopiacon, MOM) 12 éve 2 hete #1796

  • Tomi
  • Tomi profilkép
Nagyszerü rendezvény volt. Sok információ, sok találkozás és parázs vita is kialakult a biotermékek piacárol, kereskedelméről, jelenlétéről a gasztronómiában, a közétkeztetésben, a piaci állapotokról, a budai MOM piac helyzetéről stb. stb.

Igyekeztem minél több beszélgetésemben szóbahozni a permanens-kultura szerinti tervezés, gazdálkodás témáját, kérdezgettem, hogy ki, hol ismer ilyen gazdaságokat, kerteket, gazdálkodókat, kertészeket.

Egyesületi, szövetségi vezetőket kérdeztem, hogy miként épülhetne be élénkebben a permakultura szemlélete az egyesület, szövetség életébe.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: 20. Biokultúra Találkozó (Budai Ökopiacon, MOM) 12 éve 2 hete #1803

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
Tomi beküldte:
Egyesületi, szövetségi vezetőket kérdeztem, hogy miként épülhetne be élénkebben a permakultura szemlélete az egyesület, szövetség életébe.

Írnál róla, hogy milyen válaszokat kaptál? Engem érdekelne, hogy milyen gondolatok fordultak meg.

Üdv,
Gergő
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: 20. Biokultúra Találkozó (Budai Ökopiacon, MOM) 12 éve 1 hete #1808

  • Tomi
  • Tomi profilkép
Az volt a benyomásom, hogy érdemes jelen lenni ezzel a témával az tag-egyesületek, és a szövetség életében, fórumain.
Ismerik, hogy mi ez, de érzékelhető, hogy aktivan nincs bent a köztudatban. S az egyikük elmondta, hogy Bélának korábban ajánlotta is, hogy jelenjünk meg karakteresebben a biokultura szervezetekben, programokon. Talán analógiaként a biodinamikus irányzatot érdemes figyelni, hogy ők miként népszerüsitik a témájukat.

Én fontosnak tartanám rendezvényeken, kiállitásokon, vásárokon, piacokon info-pultokat létrehozni, önkéntes segítőkkel beszélgetni az érdeklődőkkel.

A fellelhető permakultura elvekkel létesült erdőkerteket bemutatni, az élő, megfigyelhető ökoszisztémákat megismertetni érzékletes eszközökkel, monitormérések eredményei, filmek, tablók, kiállítás.
S szerintem az egyesület, szövetség szervezeti keretei használhatók lennének ilyen jellegü ismeretterjesztést támogató pályázati erőforrások elnyerésére is. Most úgy érzem ez nem kizárt.

Első körben jónak tartanám, ha Ökopiacokon létrehoznánk állandóan müködő infopultot, ha találunk rá erőforrást (pénz, ember, lelkesedés)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.124 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum