Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Iván kertje

Iván kertje 6 éve 3 hete #8830

• martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Köszönetek száma: 577
Igayabol en a terulet meretekbe nem mennek bele itt, hogy egy csaladnak mekor aterulet kell,mert ezt majd 4-5 ev mulva talan atlatom, de megjegyeznem, hogy a fenttarthatosaghoz kell az is hogy felesleget termeljek,amit vagy cserelek,vagy eladok, de ez is egy topic lenne....iden 800nm en termeltem aktivan amibol kb 600nm szinte a nyar elejen szenne egett a fentmarado 200nm-bol kb 50nm volt az ami jelentosegteljes produktumot hozott.
magam is szalmaba vetettem a krumlit es a floridai tepasztalataimhoz kepest ugyanannyi ontozessel kb 15 szor gyengebb termest produkalt az eltero csapadekelszlasnak koszonhetoen es a paratarlalomank is es mas egyebnek is persze....ismetlem nem a modszert mukodokepesseget akartam kihangsulyzni, hanem a fenttarthatalansagat!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Iván kertje 6 éve 3 hete #8833

• kovibali
  • kovibali profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Köszönetek száma: 259
toti2 beküldte:
ha annyira természetet utánozzuk hol látunk 60 cm "mulcsot "

a Hajógyári szigeten, a Szigetfesztivál után :lol:

Iván kertje 6 éve 3 hete #8837

• gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek száma: 441
Kedves toti2!

Egy dolgot értettem meg a hosszú hozzászólásodból (nem idézem, mert elveszne alatta amit írok), az pedig a következő: Te aztán jól bebifláztad a tananyagot. ;)

Azt már nem értem, hogy kinek akarsz bizonyítani és hogy miért írsz annyi !!!-t és ???-t, amikor legtöbször 1 is elég lenne vagy akár egy '.' is megtenné. Ez nekem olyan kiabálósnak tűnik, és nem érzem a segítőkészséget a hozzászólásodban, hogy mi egyszerű halandók is megérthessük miről beszélsz.

Ha csak pár tudós tud egy konyhakertet összehozni rendesen, olyat amit néha még meg is kell spriccelnüni valami szerrel, akkor nagy szarban vagyunk. Szerencsére a permakultúra hozzáállása pont ellenkező: a hétköznapi emberek, egyszerű tudással és szókészlettel hozhatnak positív változást. Az élethez nem kell PhD, az intuíció talán már fogantatáskor benne van mindenkiben, és a természetben az sokszor sokkal hatékonyabb mint ezer oldalnyi könyv.

Ez a fórum azért indult, hogy mi hétköznapi emberek, fel tudjunk készülni az előttünk álló változásokra. Ez egymás segítésével, tapasztalatok megosztásával lehet működőképes, de csak akkor, ha olyan nyelvezetet használunk, amit mindannyian megértünk.

Tiszteletben tartom az iskolában és a könyvekből megszerzett tudásodat, de azt amit írsz nem tudom alkalmazni, amíg nem értem meg. Kérlek fogalmazz egyszerűbben és higgadtabban.

Köszönöm.
Gergő
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet:

Iván kertje 6 éve 3 hete #8838

• gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek száma: 441
Gyerekek, nem értem, hogy miért cincáljátok szét ezt a 60 cm dolgott és hogy miért éppen 5 éves trágyás szalmát használ. Egyszerűen azért, mert Ivánnak ez és ennyi van, ami könnyen elérhető.

A lényeg szerintem nem a pontos számokban van, hanem abban, hogy mélyen mulcsoz, mert az a gondolata, hogy ha nem fagy el a föld, akkor több lesz az aktivitás a talajban és kertje produktívabb lesz. Lehet, hogy szóhasználatából úgy tűnik, mint ha egy receptet mondana, de nekem az az érzésem, hogy csak elmondta, hogy ő mit miért csinál. Ha nekem mások az adottságaim, akkor mást csinálok. De az alap gondolatot, hogy neki a mély mulcsozás bejött, azt könnyen tudom a saját helyzetemre adaptálni. Az meg, hogy azt a városban összegyűjtött zöldhulladékból csinálom; egy arra járó ágdaráló autóról lebillentett darálékot használok; a szomszéd rohadó báláját kapom meg; vagy éppen Iván trágyás szalmájával hozom létre, az már annyira mindegy. Az eredmény minden esetben más lesz, de nagy eséllyel egy mély mulccsal kevésbé tudok melléfogni, mint valami vegyszerrel. Ha nem az idén lesz belőle jó termés akkor majd lehet hogy jövőre, de az is lehet, hogy csak azután. A permakultúra egy türelemjáték. Jót pedig csak biztos alapokra lehet építeni. A biztos alapot pedig a szerves anyag adja.
Gergő
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: , kovibali, lodog

Iván kertje 6 éve 3 hete #8839

• martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Köszönetek száma: 577
Gergo, en azert cincalom,mert szamomra nem tunik fenttarthatonak....megneztem a videotokat,amin Te is beszelsz a permakulturarol,ahol az alapelveket mutatjatok be Vitkaval...en ellentmodast latok az alepelvek es az ekkora merteku melymulcsozassal, ezert cincaltam a dolgot...es tudom, hogy ha Te talakozol valamivel,ami az elveiddel,eleterzeseddel utkozik,akkor Te is biztos ervelni kezdessz :) legalabbis egy olyan tarsasagban,ahol hozzad hasonlo gondolkozasu emberek ulnek. De reszemrol Ivan kertjen tulleptem :) es ahogy Te is irod,mindenki ugy alakitja ahogy neki konnyebben letrehozhato.

Iván kertje 6 éve 3 hete #8843

• toti2
  • toti2 profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Köszönetek száma: 99
Kedves Gergő ! hogy mért irok ennyit az ott van leírva a szövegben ha figyelmesen olvastad(volna ?) át a hozzászolást megtaláltad volna a válaszomat a kérdésedre,
Tananyagot ? Hát persze ezt tanultam/tanulom (itt vérre ment/megy a dolog) + hozzá olvastam.És azért is mert ilyen mélységig érdekel a téma plusz amit megtanultam azt nem veszi el senki.
Na de én azt nem értem ,hogy neked ez jött le tényleg a dologból ? Kérlek moegmondanád,hogy mi nem volt érthető és mivolt olyan nagyon kínai a dologban jó jó max 1- vagy 2 szó ami után ha érdekel a téma utána olvastál neten/könyvben és máris beillesztve érthetőbb lesz/lett volna ? a dolog .
Az élethez nem kell PhD, hol van ez a phd-hoz ... de szerintem ilyen meg még ennél mélyebbe belekell bujnia valamibe az embernek ha jól és nem utolso sorban összefüggéseiben akarja látni a dolgokat ,hogy mi miért és hogyan müködik és ,hogy mikor mit veszek figyelembe és mit utánozok le (erdő esete) ,hogy ott mi zajlik és azt az én rendszerembe tényleg 100 százalékosan betudom illeszteni és az a mozaik a mit betettem pont oda passzzol és jól harmonizál a többi körülvevő tényezővel ??
de megfogadom a tanácsodat és mostantol ami nem tetszik vagy én máshogy látom és véleményemet (esetleg helyes vagy helyesebb ? mozaikokat illeszek a képbe) megosszam olykor szerintetek indulatosabban mint kellene nem teszem majd én nem szeretném elrontani senkinek az örömét,igy hát maradok csöndes megfigyelő innen a tulvégről és csak akkor firkantok ide néha ha segíteni tudok igazán ! ( de ezeket a mozaikokat én csak segítségként szántam kérdöjelek pedig a gondolkozzuk el rajta dolog felé vezetnének ...
Oldal elkészítésének ideje: 0.374 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum