Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Diólevél gondok

Diólevél gondok 12 éve 1 hónapja #1586

  • emre
  • emre profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 752
  • Köszönetek száma: 168
Sziasztok!

Ősszel vettük birtokba (nem túl nagy) kertünket és a két rajta levő diófa bőséggel ellátott levéllel, amit elvi okokból nem akartunk elégetni.
A levéldomb mostanra eléggé összeesett, de még mindig foglal annyi helyet, hogy útban legyen.

Mit lehet kezdeni vele?
Ahhoz túl sok, hogy zöld hulladékként elvigyék. Állataink nincsenek, hogy alomnak használjuk, 2 évünk meg nincs várni, amíg lebomlik belőle a "méreg".
Ráadásul ősszel jön a következő "termés"...

köszönet
emre
imi
Utolsó szerkesztés: 12 éve 1 hónapja Beküldte: emre.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Diólevél gondok 12 éve 1 hónapja #1604

  • Lucagazda
  • Lucagazda profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 141
  • Köszönetek száma: 132
Szia,
a Biokultúra újságban olvastam egy cikket, ahol a diólevél komposzt hatását vizsgálták a magok csírázására. Talán a 2011. évi 5 számban levő "Komposztáljunk diólevelet" cikk volt, de ezt most nem tudom kinyitni, pedig biztosan online olvastam. Nekem is van diófám és rengeteg diólevelem, ezért érdekelt a téma.
A szerző - ha jól emlékszem - több, 4 és 9 hónapos kor közötti diólevél komposztot kevert 15, 30, és 60 %-os arányban az ültetőföldbe, majd minden mintába 100-100 mustármagot vetett. A kísérlet végén megszámolta a kikelt egyedeket, illetve levágta és megmérte a zöldtömeget. Az eredmény szerint a 4 hónapos diólevél talán rosszabb kelést okozott mint a kontrollnál megfigyelhető, de aztán folyamatosan javuló a hatás, a 9 hónapos diólevél komposzt pedig egyenesen előnyösnek találtatott.
Én ősszel biztosan összegyűjtöm és komposztálom a diólevelet, hogy jövőre kipróbálhassam a hatását.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: emre

Válasz: Diólevél gondok 12 éve 1 hónapja #1619

  • Muzsikus
  • Muzsikus profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 424
  • Köszönetek száma: 134
Szerintem ha van mód komposztba keverni nem túl nagy arányban, akkor nem lesz gond. Nálam az állatok jóformán mindet megették, ami nedves volt, azt a tyúkudvarba szórtam a tél során, és a tyúkok jól elkapirgáltak benne. Azóta még nem teszteltem a végeredményt, de nem félek tőle. Mondjuk talán elkerülhető a káros hatás nagy része, ha a diós komposztba nem magokat vetsz, hanem palántázol, de ez csak egy 5let.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: emre

Válasz: Diólevél gondok 12 éve 1 hónapja #1629

  • ak@cos
  • ak@cos profilkép
Sziasztok!

Érdemes a komposztálás előtt megnézni hogy a levelek - ezt megtehetitek szeptemberben - nem mutatnak e gombás levélbetegségre gnómoniás levélfoltosságra utaló jeleket. Ha ilyent vesztek rajta észre akkor érdemes a lehullott leveleket inkább elégetni mint komposztálni. A komposztból ugyanis a gomba újra fertőzni fogja a fákat az viszont az eleve igen lassan növő :P diófák további növekedését még tovább lasítja.

A diófalevelek egyébként eléggé sok célra fel lehet még használni. A neten rengeteg felhasználási módot lehet találni. PL. gyógytea készíthető belőle cukorbetegség ellen.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Diólevél gondok 12 éve 1 hónapja #1668

  • Muzsikus
  • Muzsikus profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 424
  • Köszönetek száma: 134
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: emre

Diólevél gondok 10 éve 3 hónapja #9991

  • mogyoró
  • mogyoró profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 53
  • Köszönetek száma: 29
Másik kérdés: aki friss (őszi, már száraz, de azévi) diólevéllel takar nem okozott neki csírázásgátló hatást a levelekből kimosódó juglon?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.129 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum