Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Iván kertje

Iván kertje 10 éve 4 hónapja #8731

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
Az Iván Kerje című video is elkészült a nyári nagyszékelyi Nyílt tér táborból.
Gergő
Utolsó szerkesztés: 10 éve 4 hónapja Beküldte: gergo.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: golya94, Kardosszilvi, mzozo

Iván kertje 10 éve 4 hónapja #8781

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
Megneztem az uj videot es nem igazan allt ossze szamomra.
Lehet meg fognak paran kovezni itt, de az en vilagomban az 1000nm terulet 60cm magas szalma mulcsozasanak akkora okologiai labnyoma van, hogy ihaj... itt szalmat ekkora tetelben geppel muvelt foldrol balaznak,azt meg nem kell mondani mennyi uzemanyag stb... Masodsorban,mivel magam is mulcsozok, igy az 1000nm/60cm magas mulcs/ 50 bala reszemrol elfogadhatlan adat!!!
Ha 2-3nm en fel tud valaki pupozni 60cm magasra 1 balat kiteritve,mar azt muveszetnek tartom, de 20nm en egy bala 60cm magasra tornyozasa inkabb varazslat szamomra (akkor is, ha eltekintunk a krumpli ultetvenytol ahol atlag 50cm magassag van es csak a piramisos ultetest nezzuk,ahol sorkozok vannak,annak sem lehetseges az en vilagombol szarmazo balakkal ezt eljatszani) nalam ez kb 250-500 bala/1000nm ultetesi technologiatol fuggoen! Es itt nem kicsi az elteres! Nem beszelve arrol, hogy ez penzben is 70000-150 000ft kozott jatszik evente / 1000nm . Ez sem penzben sem bevitt energiaban nem fenttarthato szamomra.
A balak az en lakohelyemen (300ft/db szallitva) ertendok es a leptekek az en kepessegeimhez vannak merve,ahol 1 bala kb 3-5nm , de sekely mulcsozassal. A magas mulcsozas mellett az en kepessegeimmel es az itteni szalmabalakkal merve …........................................na most kimentem es lemertem, hogy ne irjak marhasagot:-1bala 90X30X50 es kiteritve 60cm magassagba nekem 1 bala/1nm max! Tehat nalam 1000nm piramisosan mulcsozva 500bala+ ugyanekkora meretben komposzt vagy telibe mulcsozva 1000bala...tehat nekem itt ez evente 300 000ft/1000nm nem is jarhato es nem is fenttarthato....Az elmult evet kezi foldmuvelesben nyomtam, igy kijelenthetem, hogy szamomra ez fizikailag is akkora tobblet terhet jelentene, hogy par ev alatt ehen pusztulnek. Ismetlem magamrol es a sajat adottsagaimrol beszelek, tehat biztos van olyan is aki siman bevallahatja, de en biztosan nem! A masik,amit ne feledjunk, ha ingyen jon a szalmabala valahonnan,attol annak az okologiai labnyoma ugyanakkora,meg ha mi nem is erezzuk a zsebunkon! A masik a videoban volt egy hozzaszolas, hogy akkor 1ha foldon, ha 9000nm en pl buza terem, akkor azzal el lehet latni mulccsal a fenmarado 1000nm-t...persz ez is csak akkor es fenttarthato, ha allatal muveled es meg van par ha plussz legelod, kulonben az allatnak kell a fenmarado 9000nm-rol lejovo szalas takarmany. Szinten Ivantol hangzott el, hogy ezt a tecnhikat megfigyelesire alapozta, mint erdojaro ember,mert hogy az erdoben mekkora a takaras....tapasztalataim szerint,szinten,mint erdojaro ember,az erdokben nincs ekkora merteku takaras es bizony atfagy a fold, talan ha nem igy lenne,akkor at is tudna teleni,minden olyan kartevo az avarban,ami eleg komolyan karositana a fakat tavasszal (bar igy is attelelnek jo reszt a kereg alatt es az avarban)
Osszegezve az a gondom, hogy nem tartom fenttarthatonak azt a modszert amiben a muvelt terulet 10szeresere van szuksegem ahhoz, hogy a dolog mukodjon,nem beszelve arrol, hogy ha azt kijelentem, hogy ha nincs takaras,akkor a talajelet majd 20szorosan csokken, ezert ezt ugy oldom meg, hogy betakarok egy X teruletet olyan aron, hogy cserebe 10X teruletrol lehuzom a takarast...
A videoban elhangzott mondatra pedig, hogy takarni lehet barmive (teglatormelek stb) haaaaaaat vagy ismet marha nagy befektetett energi,vagy megint csak elviszm mashonnan,ahol hianyozni fog....a faapritekos takaras amit itt hasznalanak felenk,nem kis bevitt energia...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Iván kertje 10 éve 4 hónapja #8785

  • zsanettrp
  • zsanettrp profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 879
  • Köszönetek száma: 282
Illetve azt se felejtsük el, hogy Ivánnak lótrágyás a szalmája, mert a lovak alól megy ki a kertbe. Ha az ember csak odaszór 60 cm szalmát, ahhoz még kell valami trágyát is találnia. Szerintem ez a módszer nagyon jó olyan élethelyzetekhez, amilyen Ivánéké. Abban biztos vagyok, hogy a magas mulcs fontos. Én egyelőre kiegyezek 30 cm-vel, ez is eléggé bevált eddig. :)
Zsanett
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Iván kertje 10 éve 4 hónapja #8786

  • zsanettrp
  • zsanettrp profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 879
  • Köszönetek száma: 282
Meg még egy kérdés, ami már akkor felmerült bennem, csak a végén nem volt idő kérdezgetni. Idén télen magam is le fogom tesztelni, de addig is leírom: biztos az, hogy az erdő talaja nem fagy meg télen? Mert én egyáltalán nem vagyok ebben biztos. Ki fogok menni és megnézem. Arra tippelnék, hogy a felső réteg meg van fagyva és az állatkák mélyebbre húzódnak.
Zsanett
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Iván kertje 10 éve 4 hónapja #8787

  • toti2
  • toti2 profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 271
  • Köszönetek száma: 99
Jól gondolod !! Függ ,hogy mennyire zárt a lombozata a erdönek és ,hogy egy adott helyen hány egyed van,hogy mekkora menyiséget tud temelni szerves anahgyagot de én láttam már többször,hogy megvolt fagyva a felső réteg az erdőben ! föként akácos de ártéri puhafa ligeterdökben is megfigyeltem ezt .a keményfga ligeterdökben nem mindig volt megfagyva de ha jöttek a jó kis 10 + -os minuszok ott is diderekhettek a mikrobák .. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Iván kertje 10 éve 4 hónapja #8788

  • toti2
  • toti2 profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 271
  • Köszönetek száma: 99
Persze azt azért hozzá kell tegyem ahol nagyon zárt volt az erdő ott vastagabb avara volt ott volt nem fagyott föld is !de ahoz igen vastag avar kell megállapításom szerint .De mért is akarnánk mi olyan körülményeket mindt az edőben ha mi szántos gazdálkogunk ??
Utolsó szerkesztés: 10 éve 4 hónapja Beküldte: toti2.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.119 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum