Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Bálványfa kipusztítása

Bálványfa kipusztítása 10 éve 4 hónapja #9138

  • toti2
  • toti2 profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 271
  • Köszönetek száma: 99
Na most átgondolva a dolgot saját eszem után menve arra jutottam,hogy a levágott sebhelyeken valamilyen baktérium esetleg gomba fertőzte meg a fákat.mondjuk kiváncsi lennék ,hogy lesz-e termőtest kiverődés jövöre mert ha nem akkor a gomba kizárva.De most rájönni,hogy ennek az idegen fajnak milyen betegségei vannak a mi klimánkun és azon belül is az adott térség makró és mikroklimáját figyelembe venni hááát szerintem egy élet kevés lenne hozzáá hogy megmondjuk a 100 %-ra,hogy mi a baja most azon gondolkodok,hogy valyon melyik szikirodalomban lehet emlités a bálványfáról és nyavajáirol vagy csak az ő őshazájában milyen bajok vannak de az is lehet hogy itt támadta meg valami mutácio...hu hu.És azon is el lehetne gondolkodni,hogy melyik tényező hatalmasodott el a fertőzéshez (virulens korokótó,legyengült növény,megfelelő környezeti tényezök) Mondjuk azért ellehetne gondolkodni ezen a gyökértaplos témán is megmondom öszintén a szakirodalomból ismrem még életemben nem láttam élőben ezt a dögöt de nem tartom valószinütlennek ,hogy köze lehet a dologhoz. Lehte,hogy ha nem is ő a hunyo teljes mértékben de lehet hogy gyöngültségi állapotba képes hozni a bálványfát a fene tudja messze és még messzeb mutatnak a dolgok.... Én biztosan vennék mintát talajból ,gyökerekből ,elszáradt hajtásokból és megvizsgálnám mikroszpóp alatt vagy beküldeném vizsgálatra valahova.Mert ez egy felettéb mód érdekes jelenség,
Rovarokat és egyebeket azért zárom ki tutira mert mi a balványfának az apritékával nagyon jó rovarölö hatású permetlét készítünk,van benne egy igen jó kis vegyület B)
Leszögezném,hogy ezek csak feltételezések részemről.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Bálványfa kipusztítása 10 éve 2 hónapja #9997

  • mogyoró
  • mogyoró profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 53
  • Köszönetek száma: 29
Hello!

A bálványfa általam ismert természetes károsítója hasadtlemezű tapló (Schizophyllum commune)...egy baj van vele: mesterségesen nem tudom hogyan lehet szaporítani.Egy megfertőzött törzsdarabbal,ha eltalálod mikor szórja spóráit, lehet érdemes megkörnyékezni a földben lévő tuskót.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: martindian

Bálványfa kipusztítása 10 éve 2 hónapja #9999

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
Mogyoaro,
Szerintem telibe trafaltad a dolgot..minden erosebb novekedesu fa kergen ott van a taplo amit irtal es iden kiszaradt az osszes fa.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Bálványfa kipusztítása 10 éve 2 hónapja #10002

  • toti2
  • toti2 profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 271
  • Köszönetek száma: 99
óóó hát ha a Schizophyllum az akkor mértnem ezzel kezdtétek ?? :D
ez a leg gyakoribb (egyik ) fa károsító gomba faj mivel szaprofita,és parazita is gyümölcsösökben föként szúval terjed de sebhelyeken át is fertőz spóra szóráskór, de föként gyöngültségi parazita élő fákon intercellurálisan a szijácsban élösködik terjeszkedik a gesztet nem piszkálja, szapírításást szerintem simán meg eleht oldani egy darabka termötest megfelelő táptalaj bedugni a petricsászébe vagy valami be amibe a táptalajt teszed + egy szakkönyv + mikroszkóp - a táp talaj összetlét kikeresni egy szakkönyvnben ezután inkubálás ha van micélium beoltani vele búzát esetleg fa rudacskákat megfurni a fát a szijácsig beléetenni és kész is !!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Bálványfa kipusztítása 10 éve 2 hónapja #10070

  • attilar
  • attilar profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 277
  • Köszönetek száma: 167
Ahogy így ezt leírtad, biztosan ez a világ legegyszerűbb eljárása :P
Azt hiszem inkább kiásom a tuskót és majd esetleg egy darabig küzdök a sarjakkal, a terület amúgy is kaszálva lesz.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Bálványfa kipusztítása 10 éve 2 hónapja #10072

  • toti2
  • toti2 profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 271
  • Köszönetek száma: 99
még most ahogy mondtad hogy nem egyszerű eszembe jutott egyolyan megoldás ,hogy spórát nyersz magáról a gombáról és vízes oldatban kicsirásztatód és fúrt lyukakba befecskendezed vagy permetezed az oldatba célszerű mézet használni esetleg melaszt vagy szőlő cukrot esetleg egy kis keményitőt is és személy szerint csak simán mézet használtam de voot hogy méz + szőlőcukor de nem vettem észre nagy külömbséget egy kicsivel gyorsabban csírázott a spóra (laska)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.124 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum