Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Matrac természetes anyagból

Matrac természetes anyagból 10 éve 6 hónapja #8127

  • zsanettrp
  • zsanettrp profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 879
  • Köszönetek száma: 282
A pelyva jutott eszembe, ha már párnába jó. Csak lehet, hogy nem egyszerű megoldani, hogy keményre lehessen tömni szétszóródás nélkül.
Zsanett
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Matrac természetes anyagból 10 éve 5 hónapja #8469

  • golya94
  • golya94 profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 122
  • Köszönetek száma: 97
ha még érdekes a Gyapjú.

itt bisztos lehet kapni gyapjú

www.gubancgyapju.hu/

arról beszélt Gyulai Iván nagyszékelyen a ökotáboron
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: AttilaK, emre

Matrac természetes anyagból 10 éve 2 hete #12331

  • ecovitka
  • ecovitka profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1176
  • Köszönetek száma: 530
emre beküldte:
Nálunk épp aktuális lenne egy matraccsere és annak ellenére, hogy eljátszadoztunk már a szalmaágy (surgyé) gondolatával, foglamunk sincs, hogy milyen, könnyen elérhető, finomabb természetes anyagokkal lehetne kitömni egy már meglévő huzatot.

Imi, Mire jutottatok matrac ügyben?
Nekünk is szükségünk van egy matracra, ami viszonylag kemény. Az emberem leköltözött a padlóra egy szivacsra (én meg utána), mert már nem bírta tovább a rugókat, amik a hátába állnak. Le van robbanva a kincsem jelentősen és ezt részben az ágynak tudjuk be. Derékfájás, stb.
Van valakinek kényelmes, természetes anyagból (de a részben természetes, környezetbarát, egészséges, tartós anyaggal is kiegyezem) készült matrac ötlete? Olyan amibe nem költöznek be az egerek, mert belőlük köszönöm, de nem kérek még az ágyamban is. Volt rá példa, hogy a kis barana csíkocskákról kiderült, hogy egérszar a takarón. jaaajjjj.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Matrac természetes anyagból 10 éve 2 hete #12333

  • emre
  • emre profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 752
  • Köszönetek száma: 168
Jelenleg úgy állunk, hogy a házcserét előrébb vettük a matraccserénél :)

Ettől eltekintve nálunk megnehezíti a döntést, hogy a feleségem puhát szeretne én viszont keményebbet is el tudom képzelni. Annyi biztos, hogy a gyapjú szimpatikus nekünk, de kész ágybetétet még nem láttunk sehol, tehát lehet hogy kísérletezgetni kell valami kapott anyaggal.
imi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Matrac természetes anyagból 10 éve 2 hete #12335

  • magzsuzsi
  • magzsuzsi profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 179
  • Köszönetek száma: 145
Én pár éve nagy-nagy gondban voltam ugyanilyen okból, mondjuk mi boltban akartunk venni matracot, és végül arra jutottam, hogy sajnos ami minden egyéb szempontból jó, az nagyon nem környezetbarát: mi vettünk egy latex/kókuszrost matracot, ami teljesen természetes anyag, nem mennek bele a poratkák, és van egy puhább és egy keményebb oldala, csak hát ugye az alapanyagot jó messziről hozzák, és drága is. Viszont 25 év garanciát vállaltak rá, itthon csinálja egy kis cég, és most jól alszunk, úgyhogy mi bevállaltuk ezt a kompromisszumot. Viszont ez a kétoldalas matrac kombó szerintem nagyon jó: két egyszemélyes matrac egymás mellett, így külön is lehet forgatni őket (egyáltalán nem zavaró, hogy kettő), mindnek van egy kemény fele (ahol 4 cm latex van a kókuszroston), és egy puha fele (ahol 8). Nekünk azt mondták anno, hogy a hátfájósoknak általában a keményebb fele jön be, ha meg nem fáj semmi, akkor ott a kényelmes puhább. Ezt a szerkezetet el tudom képzelni, hogy házilag le lehet utánozni kenderrosttal kókusz helyett, amire bármilyen szivacsot rá lehet tenni, ami ugyan műanyag, viszont szinte minden házban akad elfekvőben.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ecovitka

Matrac természetes anyagból 10 éve 2 hete #12337

  • emre
  • emre profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 752
  • Köszönetek száma: 168
Zsuzsi, linket tudsz passzolni?
imi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szabolcs
Oldal elkészítésének ideje: 0.126 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum