Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: betegségek kezelése növényekkel

betegségek kezelése növényekkel 9 éve 1 hónapja #14813

  • Főnix
  • Főnix profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 46
  • Köszönetek száma: 44
Ízületi fájdalmakra jól bevált a bőséges kurkuma, gyömbér, lenmag-olaj, borágó-olaj, fokhagyma, mustármag és zselatin alapú kúra. Húsevőknek sok finom porc, illetve sűrű csontleves.
A kollagénszintézis támogatásához pedig darált mák + mákolaj, sok C-vitamin és bogyósok fogyasztása (elsősorban gránátalma és fekete áfonya).
Érdemes ilyenkor kerülni a keresztesvirágúakat, mert fokozzák a tüneteket.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Hanga

betegségek kezelése növényekkel 9 éve 1 hónapja #14815

  • Főnix
  • Főnix profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 46
  • Köszönetek száma: 44
Így utólag nem tudom, miért került a gránátalma a bogyósok közé. :)

Keringés-javításra és erek védelmére: (kék) szőlőmag-kivonat (v. őrlemény), kínai angyalgyökér, galagonya, fokhagyma, Ginkgo Biloba, babhüvely és vadgesztenye-héj.
Bátrabbaknak óvatosan meténgfélék, és orvosi somkóró.
Itt is fontos a magas C-vitamin, rutin és U-vitamin tartalmú növények fogyasztása együttesen (én mondjuk ezeket kapszulában szedem hozzá, mivel pl. a káposzta most hanyagolandó).
S ami a legfontosabb: mindennapos kiadós mozgás, ami nekem az eltett kamrai javak felélésére és olvasgatásra redukálódott a téli hónapokban. Szerintem a trombózistól is csak a kutyák védtek meg, miattuk időről-időre megerőltettem magam egy kis erdei sétára.

Naponta több marék napraforgómagot elrágcsálok, mellé diót és mogyorót eszek, imádom a kesudió- és mandulakrémet, de sajnos az izomgörcsökön nem segítettek. Először a fitátokra gondoltam fő bűnösnek, de nehezemre esik elhinni, hogy a kedvenc és legegészségesebbnek tartott csemegéim valóban antinutritívek. Elvileg a magnézium- és a kalciumszintem is jó, ezért most máshonnan közelítem meg a dolgot, és kúraszerűen a szívműködésre segítek rá (a kúra teszt fázisban van, de egy jó hatását már éreztem: végre volt erős vénám a vérvételhez. :) )
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bozse

betegségek kezelése növényekkel 9 éve 1 hónapja #14834

  • Bozse
  • Bozse profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 320
  • Köszönetek száma: 99
Főnix beküldte:
Ízületi fájdalmakra jól bevált a bőséges kurkuma, gyömbér, lenmag-olaj, borágó-olaj, fokhagyma, mustármag és zselatin alapú kúra. Húsevőknek sok finom porc, illetve sűrű csontleves.
A kollagénszintézis támogatásához pedig darált mák + mákolaj, sok C-vitamin és bogyósok fogyasztása (elsősorban gránátalma és fekete áfonya).
Érdemes ilyenkor kerülni a keresztesvirágúakat, mert fokozzák a tüneteket.
Szia Főnix,
milyen ízületi fájdalomról van szó? Ízületi tömlő gyulladás? Porc kopás? Porc sérülés?
Hogyan hat "finom porc, illetve sűrű csontleves"?
MI és hogyan működik a "kollagén szintézis" és miért kell támogatni?
A keresztes virágúak melyik összetevője hat az ízületre?
Bocs a tudatlanságért!
Bozse
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

betegségek kezelése növényekkel 9 éve 1 hónapja #14941

  • Főnix
  • Főnix profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 46
  • Köszönetek száma: 44
Szia Bözse!

Nekem ismeretlen eredetű (szerintem hormonális), spontán és testszerte jelentkező ízületi fájdalmaim vannak, nem terhelés miatti kopás és nem sérülés. Egyébként még 20-as éveim elején járok, és sajnos esélyes, hogy valami komolyabb dolog áll a háttérben, de eddig még jól kézben tudtam tartani minden tünetet.
Az állati porcokból, csontokból és bőrből kioldódó kollagénnek köszönhetően hat a "csontleves". Jobb, mint a zselatin.
Kollagén zavartalan termelődése kell ugye ahhoz, hogy újjá tudjanak épülni a porc- és csontszövetek, ill. sok más helyen is szerepe van, pl. a bőrben, az erek körül, a sejtközötti folyadékban mindenütt a szervezetünkben. Elég hosszú lenne leírni a kollagénszintézist, de ha google-ba beírod, biztos, hogy találsz róla bőséges információt.
A termelődéséhez elengedhetetlen a C-vitamin - hatékony redukálószer, a kötőszöveti protokollagén hidroxilezésében játszik szerepet, azaz általa tud a protokollagén kollagénrostokká változni. Hogy miért kell támogatni? Mert ha fájnak az ízületeink, nagy eséllyel valamiből hiányt, zavart szenved a szervezetünk, és ez általában az egyoldalú, szegényes étrendnek köszönhető. Első körben erre, illetve a jódra és a kalciumra gondolnék.

A keresztesvirágúak meg preformált szulfocianátot tartalmaznak, melyek gátolják a pajzsmirigy jodid-felvételét. A mirigy hormonjainak hiánya több úton is közvetlenül hat a csont- és porcszövet állapotára, nem mellesleg a növekedési hormon és más növekedési faktorok helyes működéséhez is fontos. Ezt leírni megint csak nem vállalkozok, ennyiben ki is merül az élettani ismereteim, de ha nagyon fontos, utánanézek és beszkennelem a vonatkozó szakirodalmat. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bozse

betegségek kezelése növényekkel 6 éve 1 hónapja #17624

  • Molyka
  • Molyka profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 58
  • Köszönetek száma: 21
Mondhatni kínos dologról írnék, a közjót tartva szem előtt, hiszen sokakat érinthet. :) Majdnem egy hete éreztem, hogy valami kezd nem stimmelni, az eredetét máig nem tudtam felgöngyölíteni, de már talán nem is számít. Azt sem tudom, hogy gomba-e, vagy baktérium, mert végül az utóbbira hajazott a kórkép - mindenesetre átéltem valami hasonlót, mint amikor az allergiás kutya leamputálja magának az elviselhetetlenül égő végtagját. Csak én intimebb részen. Időpontokat persze április közelében kaptam minden államilag finanszírozott helyen, magánorvost se lehetett elérni, nekiláttam hát én előkezelni a problémát, és rendeltem neem olajat és teafa illóolajat. Arra számítottam, hogyha hat is, hosszadalmas küzdelem lesz: ezzel szemben a legelső használat után pár órával totálisan megszűnt minden tünet - és azóta sem jöttek vissza. Számomra ez bámulatos, még sosem értem el ilyen látványos eredményt növényekkel. Talán az egy körömvirággal, mikor rátettem a felmart bőrömre, és percek múltán már enyhítette a fájdalmat.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bozse

betegségek kezelése növényekkel 6 éve 1 hónapja #17629

  • ecovitka
  • ecovitka profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1176
  • Köszönetek száma: 530
Teafa olaj mindent visz! A várandósság alatt nekem is voltak hasonló gondjaim és nekem is ez volt, ami bevált. Ajánlok valamilyen probiotikumot, hogy ne a kórokozó telepedjen meg újra. Pl. Femibion. Gyógyszertárben és DM-ben is lehet kapni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.145 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum