Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Mérgezett só

Mérgezett só 9 éve 7 hónapja #13530

  • Piczege Pórec
  • Piczege Pórec profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 89
  • Köszönetek száma: 53
Drága Kollégák!

Az első bejegyzés óta figyelemmel kísérem ezt a témát, mert amikor először olvastam valahol a Tejfalusy Úr nagyszerű elméletét, melyben leleplezi az ördögi tervet, melyben káliummal mérgezik a magyar embereket, már akkor jót röhögtem és nem szerettem volna belepofázni olyasmibe, amihez nem értek.
Én csupán néhány kérdést tennék fel, mintegy gondolatébresztőként, bár ha őszinte akarok lenni, akkor hideg zuhanynak szánom inkább.

1/a) Tudjuk-e, hogy minden kereskedelmi forgalomban lévő só - így a kősó is - tengeri só?
1/b) Állítja-e azt valaki, hogy a tengervíz, az vegytiszta Nátrium-klorid oldat?
1/c) Lehetséges-e, hogy a tengervízben lévő nagy mennyiségű Nátrium-klorid mellett nyomokban előfordul (10-20 féle) egyéb só, többek között Kálium-klorid?

2/a) Tudtuk-e, hogy a kálium ürítését komoly hormonális rendszer szabályozza, és nem csupán a vizelettel, hanem akár a széklettel és verejtékkel is képes túlzott káliumbevitel esetén üríteni.
2/b) Tudtuk-e, hogy a szervezet éppen azért készült fel ilyen pazarul rafinált módon a kálium ürítésére, mert az eredeti emberi táplálkozás, - mely jóval több gyümölcsöt és zöldséget fogyasztott - éppen ezt kívánta?
2/c) Tudtuk-e, hogy a vegetáriánusok a gyümölcsökkel és zöldségekkel "döbbenetes" mennyiségű káliumot juttatnak a szervezetükbe?
2/d) Tudtuk-e, hogy mégsem emiatt hullanak el végül?

3/a) Tudjuk-e, hogy ki / kik szeretnék káliummal megmérgezni a Magyar Népet?
3/b) Ha a válasz : a Kormány, akkor megkérdeztük-e már magunktól, értelmes, tudásra szomjas ember módjára, hogy MIÉRT?
3/c) Tudjuk-e milyen őrjítő haszna származna a Kormánynak abból, ha a magyar emberek elhullanának?
3/d) Tudunk-e megnevezni bűnösöket, akiket megölhetnénk?
3/e) A megnevezett bűnösök magyarok-e, vagy valami külföldi hatalom emberei?
3/f) A megnevezett bűnösök más vallásúak-e mint mi?

4/a) Amikor beütjük a "Sómérgezéssel"- kapcsolatos kulcsszavakat, találunk-e más irományt is, mint a Tejfalusy Úrét, vagy az Ő írására reflektáló írást.
4/b) Ha találunk ilyet, akkor mi a f*szért nem olvassuk el azt is ugyanolyan jókedvű vidám befogadó módon, mint a Tejfalussy Úrét?
4/c) Mi a végzettsége a Tejfalussy Úrnak?
4/d) Tudja-e valaki miért nem tartok én előadást az orvosi egyetemen agysebészetről?

5/a) Miért hiszünk el mindent?
5/b) Miért szeretünk mindig félni valamitől?
5/c) Miért lesz nedves a bugyink, amikor megnevezhetünk bűnösöket?
5/d) Miért nem tanulunk a nagyszüleink, a szüleink (és a magunk) hibájából?

Nagyon vigyázzunk, mert ez csupán a kezdet. Ahogy nő a nyomás, és nő a feszültség, és fogy az olaj, úgy nő az ellenség és a Magyar Népet ilyen-olyan módon megmérgezni akarók száma. Egyre több lesz majd a bűnös, a gonosz, az elvetemült "nemmagyar" ember, és szervezet, és más nép, akiket a legcélszerűbb lenne elpusztítani.
Az, hogy Te a sortűz mögött vagy előtt állsz majd, nem az fogja eldönteni, hogy tudod-e bizonyítani, hogy patikai sót vettél, hanem az, hogy füstszűrős cigi van Nálad, vagy szűrőtlen, illetve, hogy van-e rajtad sapka, vagy nincs. És egy bónusz kérdés:

6/a) Tudtuk-e, hogy az ember, az agyának csupán néhány százalékát használja arra, hogy gondolkodjon, de van aki annyit sem?
6/b) Tudtuk-e, hogy a hatalomnak éppen az ilyen emberek nyújtják a legjobb masszát céljaik eléréséhez, hiszen bármit - ismétlem bármit, még azt is, hogy hazánkban államilag szervezett kálium-klorid mérgezés zajlik napjainkban is - elhisznek, így tökéletesen irányíthatóak és minden bizonnyal elvégzik a feladatot anélkül, hogy tudnának róla.

Véleményem szerint, amennyiben ez az akció államilag szervezett akció volt, akkor én inkább amolyan főpróbának tekinteném, hogy milyen marhasággal, milyen eredményeket lehet elérni. Amint látom, ezek az eredmények bíztatóak...

És amíg a fenti kérdésekre mindenki őszintén megadja a választ és átadja a közösségnek, addig merítsünk erőt az alábbi mondatból. Ezt Tejfalusy Úr írta, most őt idézem:
"Minden okos ember kételkedik"
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szabolcs, nomád

Mérgezett só 9 éve 7 hónapja #13531

  • barjak.laszlo
  • barjak.laszlo profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 24
  • Köszönetek száma: 5
Nem csak ilyen indítékból kerülhet gyógyszerkönyvi tisztaságú só az asztalra. Vettem a vegyszerboltban kimért aszkorbinsavat, kimért szódabikarbónát, ezek ott meglepően olcsók. (Mint ahogy a kilós étkezési zselatin ára is töredéke a kis zacskósnak.) Vásárlás közben néztem a nátrium-kloridot a polcon, kérdeztem mennyi, mondták 1 kg 2000 Ft, hát vittem abból is egyet :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Mérgezett só 9 éve 7 hónapja #13532

  • szabolcs
  • szabolcs profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 182
  • Köszönetek száma: 121
Kedves Pórec barátunk felvetéseire két részben reagálnék:


a fő probléma szerintem , hogy olyan " előnyökért" bonyolítunk túl egy történetet , aminek igazán semmi értelme , Itt az" óriási baj" az volt a sóval , hogy szürkés színű és kisebb csomókba összeáll . Ezért kezdték kémiai eljárással fehéríteni és csomómentesíteni , lehet aztán mindenféle számítást végezni a NA-K arányról, tök mindegy mert természet tesónk ezeket úgy is jobban tudja , ő a szürkés csomósodós variációt választotta....

üldözési mánia : teljesen egyetértek Pórec mesterrel , hogy beteges dolog mindenben összeesküvést keresni és ármánykodást , de azért -hogy a saját kapum irányába is cselezzek -azt megjegyzem (ma van szept 11 ) a repülősdi kapcsán a nem hivatalos verziókkal értek egyet....
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Mérgezett só 9 éve 7 hónapja #13534

  • Luti
  • Luti profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 333
  • Köszönetek száma: 104
Drága Pórec!
Piczege Pórec beküldte:
Drága Kollégák!

Az első bejegyzés óta figyelemmel kísérem ezt a témát, mert amikor először olvastam valahol a Tejfalusy Úr nagyszerű elméletét, melyben leleplezi az ördögi tervet, melyben káliummal mérgezik a magyar embereket, már akkor jót röhögtem és nem szerettem volna belepofázni olyasmibe, amihez nem értek.
Én csupán néhány kérdést tennék fel, mintegy gondolatébresztőként, bár ha őszinte akarok lenni, akkor hideg zuhanynak szánom inkább.

Hideg zuhanyként inkább az hatott ahogy előadod. Pl. Én itt nem beszéltem tudatos mérgezésről, sőt inkább azt írtam, hogy az is lehet: régen a fedősót kidobták, most meg eladják (akár ártó szándék nélkül).

A felvetett kérdések nagy része is szerintem mindenkinek egyértelmű, vannak az előző hozzászólásokban megválaszolt részek is, de van benne bőven "én tudom a tutit típusú" félrevezető is. Jó lenne néhány dolognak utána gondolnod / nézned.
Zöldebb életmód: begreeny.com
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Piczege Pórec

Mérgezett só 9 éve 7 hónapja #13536

  • Piczege Pórec
  • Piczege Pórec profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 89
  • Köszönetek száma: 53
Drága Luti!

Mindenekelőtt hadd jegyezzem meg, hogy nem a Te bejegyzésedre kívántam reflektálni, hanem a témára, és én lennék az utolsó, aki itt bárkit is szándékosan megbántana, de még kevésbé lennék az, aki "megmondja a tutit", hiszen éppen Te idézted azt a részt melyben kijelentem, hogy csupán kérdéseket teszek fel...

A sómérgezés ügye azért kapcsolódik számomra szorosan az összeesküvéshez, mert itt senki sem szakemberek által készített vizsgálati anyagokat linkel be, vagy idéz, melyben a konyhasó méregtartalmát vizsgálják, hanem Tejfalusy Úr szakvéleményét, melynek szerves része a Magyar Nép Sómérgezése.

Az ilyen mondatok, mint az "amerikai orvosok felfedezték" vagy "amerikai tudósok vizsgálata szerint" nyilván - vagy mondjuk inkább szerényen úgy, hogy az én véleményem szerint - nem bírnak bizonyító értékkel. Ellenben belinkelem Takács Gábor és munkatársainak publikációját, mely a Gyógyszerészet c. szaklap 2011. júliusi számában jelent meg. Érdemes átnézni a vizsgálati eredményeket és a forrásokat, hivatkozásokat, sőt amennyiben pontos képet akarsz kapni a Sómérgezés lehetséges áldozatairól, olvasd el a kommenteket is. Tanulságos.

www.elitmed.hu/ilam/hirvilag/valoban_ege...l_kapcsolatban_9001/

Amennyiben bármivel - akaratom ellenére - megbántottalak, úgy itt a plénum előtt kérek Tőled elnézést. Én kifejezetten hálás vagyok azért, ha valaki - mint Te is - jó szándékúan rávilágít a hiányosságaimra.

Arra azonban kifejezetten megkérlek, hogy mondd el, mi lenne az, aminek utána kellene gondolnom / néznem. Előre is köszönöm...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Luti, tisztamo, nomád

Mérgezett só 9 éve 7 hónapja #13538

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
Kedves Mindenki,Jomagam!

Csupan hangosan gondolkozom es torekszem a partatlansagra, pusztan a tapasztalataimra es jozaneszemre hallgatva.

-a hiteles forrasok szamomra sajnos hiteluket vesztettek
(az elfogult magyarkodok es gyogyszergyarak altal sponzoralt kutatok egyarant.... mig az egyikoldalom erzelmi,a masik oldalon anyagi elfogultsag okan)
-ezek a temak azert jok szamomra,mert a reakciokbol latom,hogy nem halt ki a gondolkodas (porec,szabolcs luti,stb....) es talan ez az a leglenyegesebb dolog,amiert jo itt lenni
- es a "temahoz""; vannak csoportok vilagratoro hatalmi vagyakkal (mindig is voltak), ez ma mar nem hiszem,hogy barki szemeben kerdeses lehet....vannak tudatosan egeszsegkarosito, legalis forgalomban levo anyagok....aranykorat eli az elhulyitesre torekvo media feluletek sokasaga.....remekul mukodik az elbirkasito marketing hadjarat, DE azt hiszem mi eppen azert vagyunk itt ebben a kozossegben,mert nem igazan kivanunk sorszamot tepni az agyatlanok soraban :)

En szemely szerint mindig szivesebben olvasom a hozzaszolasaitokat,mint barmely bulvar mediat!!!!!!! ezert kerlek Titeket,hogy SOHA NE FELEDJETEK EL, MI ITT EGY HAJOBAN UTAZUNK!!! ezert javaslom,hogy a szemelyes megszolitasokat, lehetoseg szerint a pozitiv felhangok szamara tartsuk meg :) (termeszetesen nem kell egymassal egyetertenunk,hisz ezernyi kulonbozo tapasztalattal erkeztunk ide)

Tovabbi jo SOHAJTAST mindenkinek.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: gergo, Luti, Lucagazda, Piczege Pórec, Pettendi Miklós, éva, nomád
Oldal elkészítésének ideje: 0.190 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum