Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: A gyomor működése

A gyomor működése 9 éve 2 hónapja #14719

  • Luti
  • Luti profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 333
  • Köszönetek száma: 104
Szia Bozse,

Nem tudom Nálad ez okozhat-e refluxot:
Nálam akkor szokott előjönni, ha 2 étkezés között nem hagyom, hogy a gyomromnak ideje legyen megemészteni az ételt.
A növényi ételek általában ~1 óra alatt megemésztődnek. Az állatiaknak kell ~2-3 óra.

Erre a 3 dologra kell odafigyelni:
  1. Ha ráeszel valamit az emésztési folyamat befejezéséig. Ekkor a régebben és újabban jött dolgok megkeverik egymást. Ilyenkor az emésztési idő akár 16 órára is kitolódhat. Ami annyit tesz, hogy akkor már biztosan jön egy másik fő étkezés, amivel megint megkavarod a dolgokat. Tehát az egyik legfontosabb: Ne nasizzunk étkezések közt!
  2. Étkezés előtt igyál kb. 15 perccel 2 pohár vizet ha nem is érzed magad szomjasnak. Az étkezés utáni szomjúság szinte biztosan azt jelzi, hogy vízhiányod volt. Ha ilyenkor ráiszol, az felhígítja a savakat, sokkal nagyobb munkát okozol a szervezetnek az emésztéssel. Ha még ráadásul nem vizet, hanem valami mást pl. cukros üdítőt, teát iszol, az az első pontra is visszamutat. Tehát a második legfontosabb: emésztés alatt ne igyunk!
  3. lefekvés előtt 3 órával már ne egyél semmit. Sokkal jobb lesz az alvásod is.
Zöldebb életmód: begreeny.com
Utolsó szerkesztés: 9 éve 2 hónapja Beküldte: Luti.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szabolcs, Bozse

A gyomor működése 9 éve 2 hónapja #14722

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
Luti, az evés előtti vízivás (közben és utána pedig nem) koncepciójával 1-2 éve találkotam. Kicsit lassü az átfutási idő a táplálkozásom reformjában, így csak pár hónapja kezdtem el kisérletezni vele és teljes mértékben egyetértek az általad leírtakkal. Számomra a nagy kérdés a leves esete. Ezek szerint leves és a második között is várni kéne, vagy ott valami más a helyzet?
Gergő
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

A gyomor működése 9 éve 2 hónapja #14726

  • Luti
  • Luti profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 333
  • Köszönetek száma: 104
Egy másik forrás szerint a lényeg, hogy előbb edd meg a "nedvesebb" dolgokat, így a levest is.
Zöldebb életmód: begreeny.com
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: gergo, Bozse

A gyomor működése 9 éve 2 hónapja #14727

  • Luti
  • Luti profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 333
  • Köszönetek száma: 104
Bocs, pont a vonatról szálltam le amikor válaszoltam.

Részletesebben:
A leves és második között nem kell várni. Az tény, hogy egyszerűbb a dolga a gyomornak minél kevesebbet eszünk össze.
A fő gondot az okozza, ha már javában zajlik az emésztés és arra eszel rá.

A másik forrás, amire hivatkoztam:
Volt egy katona akit pont gyomron lőttek. A sebe már nem emlékszem pontosan miért, de nyitva volt tartva. Így be lehetett látni kötéscserénél a gyomorba. Azt figyelte meg az ápolónő, ha eszel, akkor rétegekben helyezkednek el az ételek és rétegenként emészt a gyomor. Ott is azt hozták ki, hogy a folyékonyabbat együk előbb, majd a szárazabbak felé haladjunk. Ha a folyékonyat ráeszed / iszod ezekre a rétegekre, akkor összekeverednek a dolgok.

A víz az még ennyire sem zavar be, ha hagysz időt kiürülni a gyomorból. A víz max. 15 perc alatt távozik (nem kell emésztgetni). Én nagyjából érzem is mikor. Nálam ez olyan ~5 perc.
Zöldebb életmód: begreeny.com
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: gergo, Bozse

A gyomor működése 9 éve 2 hónapja #14729

  • RUPI
  • RUPI profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 16
Tehát azt mondod, hogy kerülni kellene az evés közbeni és utáni ivást?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

A gyomor működése 9 éve 2 hónapja #14730

  • toti2
  • toti2 profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 271
  • Köszönetek száma: 99
érdekes tény a biólógia órán mást tanítottak ott ugye azt mondták,hogy a gyomor a sima izomnak köszönhetően lassan de hosszú idön át felvesz egy póziciót és utána kever megint felvesz poziciót kever akkor ez hogy van ?
Nekem az nem tiszta hogy rétegeket csinál a gyomor. A Sósavnak köszönhetően nem midegy ,hogy réteges vagy sem a gyomor ban a cucc ? ugyis a bélbolyhokon keresztül szívódnak fel a tápanyagok , és ami itt nem szivodik fel majd a további bélszakaszban . Vagy pont az a baj,hogy az emésztett és emésztetlen anyagok össze kutyúlodnak és ugy mennek további bél szakaszokba ? De szerintem igy nem is engedi tovább a gyomor kapun a dolgokat vagy mégis ??
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.120 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum