Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Egészségben tartás

Egészségben tartás 9 éve 1 hónapja #15057

  • csacskaanyó
  • csacskaanyó profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 215
  • Köszönetek száma: 89
C vitamin forrás...
Szegeden él egy emberke. Prónai Istvánnak hívják. A permások közül sokan ismerik. Neki szokott lenni saját készítésű csipkebogyó lisztje. Kipróbáltam még 2012ben, mikor ide kerültem a tanyára. Abban az időben még elég sokat bajlódtam a herpesszel. Előtte Németországban meg rendszeresen megjelent...
Ebből a csipke lisztből egy jó kanállal joghurtba keverve egy nap alatt elintézte a herpeszt. Előtte mindent kipróbáltam, azóta már annyit változott az életmódom, hogy még erre sem nagyon van szükség, de hiszek benne, hogy ez az egyik legjobb c vitamin forrás.
Valóban, az életmód nagyon sokat jelent egészség szempontjából.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: gergo, ecovitka, martindian, Bozse

Egészségben tartás 9 éve 1 hónapja #15060

  • Bozse
  • Bozse profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 320
  • Köszönetek száma: 99
Szia Anyó,
igen, igen. A C vitamin nagyon jól hat az ajak herpeszre. Én is tapasztalom/tapasztaltam többször. Sokkal jobb mint bármilyen herpesz ellenes patikaszer. A csipkét még nem alkalmaztam rá, mert a magjai között, a csipke hús magfelöli oldala tele van cc 2-3 mm hosszú, cc fél mm vagy még vékonyabb átmérőjű, áttetsző kellemetlenül szúrós tűkkel. Ha ez a számba kerül a pici tűk jó sokáig bele állnak a száj nyálkahártyájába Ezért is van az, hogy csak egyszer készítettem belőle lekvárt. A csipke nagyon védi a magjait. Talán jobban is a kelletinél.
Ha csipkét nem is, de a 500 mg C vitamin szopogató tablettát szoktam a kijövőben lévő herpeszre használni. A tablettát megnyálazom és bedörzsölöm vele az érzékennyé vált részt. A későbbikben igyekszem nem lenyalni. Ha mégis megtörténik, akkor megismétlem a kenést.
Hatásidő: mihelyst felkenem elkezdi csökkenteni az égő, bizsergető, viszkető érzést. Kb. fél óra és nem jut eszembe herpesz. 1x, 2x kell bekenni vele, ha időben elkapom. Ha már kifejlődött, akkor is vissza szorítja a vírust. És nincs mellékhatása, nincs kellemetlen érzésem a kenegetés alatt.
Bozse
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: martindian

Egészségben tartás 9 éve 1 hónapja #15069

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
Herpeszre már kipróbáltam én is nagyon sok dolgot. Legutóbb azt vettem a fejembe, hogy csak hagyom, hogy magától elmúljon. A végén akkorára dagadt az egész szám, hogy nem bírtam tovább. Ekkor volt nálunk egy ismerősünk, aki megmondta a tutit. Oregano olaj 1x aztán teafa olaj naponta párszor. Az Oregano olaj baromira mar (meg elképesztő drága), de percek alatt megállította a herpeszt. A teafaolaj meg segített a regenerálódásban.
Gergő
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bozse

Egészségben tartás 9 éve 1 hónapja #15071

  • csacskaanyó
  • csacskaanyó profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 215
  • Köszönetek száma: 89
Gergő! Amit csinálsz az szerintem csak gyors tűzoltás. A herpesz mindig azt jelzi, hogy az immun rendszer le van gyengülve. Az hogy a felületet gyorsan helyre lehet hozni oreganoval és teafa olajjal, rendeben is van. Az immunrendszeredért viszont nem tettél ez esetben szinte semmit.
Nálam amikor németbe jártam a stressz volt az ami kiváltotta, de 2-3 hetente rendszeresen. Mikor kellett visszamennem már napokkal előbb ezen görcsöltem és már jött is elő a herpeszke. Ha c-vel ráerősítesz, az kicsit az immunrendszert is megtámogatja. Idén a parlagfüvet fogom kipróbálni, bár a herpesz a külföldre járás megszűnésével együtt eltűnt, de mivel nagy bagós vagyok, amit itt elég szégyen bevallani :blush: :huh: , egyébként is szüksége van a szervezetemnek némi segítségre.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bozse

Egészségben tartás 9 éve 1 hónapja #15151

  • Bozse
  • Bozse profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 320
  • Köszönetek száma: 99
Immunrendszer erősítés,
Gizeng (Panax) (sajnos nem nálunk terem, hanem a Távol-Keleten) fokozza a szellemi és fizikai erőnlétet, afrodiziákum :) . A ginzeng ember formájú gyökerében van hatóanyag. Többféle formában kapható tea, kapszula, vizes kivonat.
Segít a stressz levezetésében, könnyűvé teszi a testet és a lelket, megnöveli a szervezet betegségekkel szembeni ellenállását, növeli a szexuális teljesítő képességet. Nagyon, nagyon jó.
hu.wikipedia.org/wiki/Ginzeng
Bozse
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Egészségben tartás 9 éve 1 hónapja #15153

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
A ginzeng valoban nagyon jo dolog :) Azonban kint lattam es hallottam is, hogy az anpullakban arult ginzeng kivonatok azert mar joooval kevesebb hatoanyagot tartalmaznak...
Igazabol kint is egy valodi vadginzeng gyokerert siman kifizetnek 4-6000$ tehat a nalunk kaphato kivonatok 1000ft ert talan tukrozik a kulonbseget :(
Tobbnyire mar termesztik es mivel a ginzeng nagyon kizsakmanyolja a talajt..akar 10 evet is varni kellene az ujra ultetessel, igy a minoseguk az utobbi 30-40 evben jelentosen csokkant...sajnos...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bozse
Oldal elkészítésének ideje: 0.142 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum