Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Forrásvíz

Forrásvíz 6 éve 2 hete #17637

  • glazbox
  • glazbox profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 152
  • Köszönetek száma: 11
Ihatok forrásvizet? Jobb mint a palackozott? Biztonságos?
A Balaton felvidéken lakom. Most először mentem le a vászolyi Szent Jakab forráshoz vízért. A vízgyűjtő területen nincsenek épületek, csak erdők és hegyek, a forrástól felfelé már kezdődnek az erdők.

Vittem 2 db 5 literes palackot és hoztam belőle vízet, az a tervem, hogy az ásványvizek (főleg csapvíz) helyett átszokom erre, és rendszeresen hozok vizet a forrásról.

Viszont nem vagyok benne biztos, hogy egészségesebb és biztonságosabb mint az ásványvíz, bármilyen szemetet lerakhatnak az erdőben, bármilyen ipari üzem füstjével összeállt eső lecsapódhat ott, vagy elhullott állat befertőzheti. De lehet, hogy így is egészségesebb mint a palackozott víz, és persze, ingyen van. Ráadásul a vízért való zarándoklat egy rituálé is lehet egyben, ami hozzáadódik a napjaimhoz.

Egyébként az ásványvíz más, sokkal mélyebb, konzervált rétegekből kerül elő. Több oldott ásványi anyagot tartalmaz. Főleg szervetleneket.
A forrásvíz meg valamilyen szinten "élő víz" több benne az oldott szerves anyag. Például a fenyves alatti forrásban még a fenyős ízt is érezni lehet.

Sajnos semmilyen információt nem találok arról, hogy mely forrás mennyire iható, esetleg milyen káros anyaggal szennyezett. A kannás bor is iható, meg a tartósítószeres, mesterséges adalékos üdítők is.
Ez nem jelenti azt, hogy jót is tesz.

Az, hogy ihatónak nyilvánítják, hogy az arra járó turisták pár kortytól nem lesznek rosszul nem jelenti azt, hogy hosszú távon jót is tesz.
Mik a tapasztalatok?

Kigyűjtöttem az összes környélbeli forrást. A vászolyi Szent Jakab forrás tűnik az egyik leg-ígéretesebbnek.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Forrásvíz 6 éve 1 hete #17659

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
ha bevizsgáltatod, azt gondolom több információt kapsz a vizről, aztán az alapján a döntésed is tárgyilagosabb lehet. ha már ingyen van és jó kitermeli a teszt árát :) (nyilván mindnet nem tudsz meg, azt sem hogy 2 hét mulva milyen, de egy támpontod már lesz
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.124 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum