Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Pályázatok, közösség, ki mivel gazdálkodik

Pályázatok, közösség, ki mivel gazdálkodik 8 éve 11 hónapja #15661

  • bedoattila
  • bedoattila profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 149
  • Köszönetek száma: 47
Bozse:
Egyetértek, érdemes! Ezért is olvastam végig az általad linkeltek mellett/helyett még vagy 8 leírást, beleértve az angol wiki leírását is.
Rekvényi dolgozatát ismerem még egyetemista koromból, de bevallom, hogy eszembe sem jutott elolvasni - az a nő nem 100-on pörög. De eléggé lelkiismeretesnek ismertem meg, szóval, ha leírt valamit, akkor valószínűleg rendesen aláalapozott a témának - szóval mégiscsak elolvasom. Köszi a linket!

„Tudod, a kizöldíteni a félsivatagot cselekedet, már maga megér egy misét. Számomra ez a csoda határát súrolja. Igaz, ez technikai siker inkább és nem társadalom szervezési, közösség szervezési siker.”
Ez annyira nagyon nem csoda, hogy 40 év alatt a kibucok egy része felélte a fúrt mélykutak vizét, és ma már vagy kihalt, vagy külső forrásból locsolgatják a félsivatagot. Ez NEM permakultúrás vízgazdálkodás volt, hanem közönséges erős szivattyús mélykutas kizsákmányolása a víztartaléknak. (mellékesen: pont ezt ismétlik jelenleg etiópiában túlfényezett magyar cégek)

Szabó György cikkére reagáltam a #15652 hsz. első bekezdésében.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pályázatok, közösség, ki mivel gazdálkodik 8 éve 11 hónapja #15662

  • bedoattila
  • bedoattila profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 149
  • Köszönetek száma: 47
Félsivatag kizöldítésére itt a megoldás:
www.ted.com/talks/allan_savory_how_to_gr...e_change?language=hu
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Lucagazda, Bozse

Pályázatok, közösség, ki mivel gazdálkodik 8 éve 11 hónapja #15685

  • Bozse
  • Bozse profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 320
  • Köszönetek száma: 99
bedoattila beküldte:
Bozse, én az ok-okozat viszonyt ennél lényegesen bonyolultabban látom. Amit leírtál, az leginkább egy hősies forgatókönyv része lehetne. Nem nagyon akarok ebbe belemenni, de az adómorálomat erőteljesen tudja rombolni egy 1800 fős falunak épített 4 milliárdos stadion. Vagy egy multimilliárdos testvérpár, akik éves szinten százmilliós nagyságrendű állami támogatást markolnak fel, és ezt a pénzt tisztességtelen versenyelőny szerzésére használják fel. (siklósi hegyre kitelepedett 36 kaptáros vándor mellé küldött háromszázvalahány kaptár, kevesebb mint 20 hektáros akácon - wtf???)

Másrészt az ego szembeállítása a közösségi érdekkel a 21. sz-ban karcos nagyon. Sztem egészséges közösség kizárólag erős, racionális ego-k folyamatos ütköztetéséből alakulhat ki, feltéve, hogy az érdekek hosszabb távon is egybeesnek, vagy legalább közelítenek egymáshoz.
Minden más verziót kizárólag vallásos/(autokrata/tekintélyelvű) ideologikus környezetben tudok csak elképzelni. <de elég jó képzelőerőm van, mutassatok nekem ellenpéldát, légyszi>

Attila erre reagálni szeretnék. Sajnos előző szerdán elszállt a PC-m tápegysége, berobbant a jobb térdem, ami kisebb megszakításokkal folyamatosan görcsöl. Most egy ősöreg gépen dolgozom, szívás volt feléleszteni, a vas, a szoftver is öreg, nem tudok rá a google-t telepíteni,.. Na szóval ha lesz egy gyors, működő gépem és csökken a térdem és izmaim fájdalma, akkor jelentkezem.
Bozse
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bedoattila
Oldal elkészítésének ideje: 0.108 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum