Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Földmaffia Magyarorszagon

Válasz: Földmaffia Magyarorszagon 10 éve 11 hónapja #6753

  • hargi
  • hargi profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 370
  • Köszönetek száma: 121
Akkor ez már nem igaz?:
"A tanfolyami díjat 100 % -ban visszatérítik az Új Magyarország Vidékfejlesztési program (UMVP) alapján A visszatérítéshez szükséges: 1-Megyei Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) által kiadott regisztrációs szám 2-őstermelői igazolvány , vagy egyéni vállalkozó esetén bejegyzett mezőgazdasági tevékenység vagy a hallgató családi vállalkozás regisztrált tagja legyen vagy mezőgazdálkodási vállalkozás alkalmazottja legyen. A tandíjat a sikeres OKJ-s vizsgát követően igényelheti vissza a hallgató."

Itt olvastam:
geniuszplusz.hu/tanfolyam.php?id=309&nam...e7u7cCFdDJtAod234A6g
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Földmaffia Magyarorszagon 10 éve 11 hónapja #6758

  • zsanettrp
  • zsanettrp profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 879
  • Köszönetek száma: 282
Ugyanezek a feltételek vonatkoznak most sok okj-s képzésre, volt ilyen méhész képzés is. Az MVH regisztrációs szám amúgy nem kell az őstermelőnek (ha nem tart regisztrált állatokat), de semeddig nem tart kiváltani, és ingyenes, úgyhogy ezen ne múljon a dolog.

Most akkor szerintetek mennyire van értelme elvégezni egy aranykalászos képzést? Később az sem vehet majd földet, akinek már van földje, de papírja nincs? Tényleg elfogadják ezt a földtörvényt? Én még bízom egy kormányváltásban, akkor hátha visszaborul az egész?
Zsanett
Utolsó szerkesztés: 10 éve 11 hónapja Beküldte: zsanettrp.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Földmaffia Magyarorszagon 10 éve 11 hónapja #6759

  • hargi
  • hargi profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 370
  • Köszönetek száma: 121
Nem akarlak kiábrándítani (és remélem nincs igazam), de szerintem a "zöld bárók" minden párt mögött ott állnak. Egyértelmű, hogy az ő érdekük megnehezíteni a kicsik földszerzését. A retorika szintjén persze a mostani kormány a kistermelőt támogatja, de az Ángyán által megszellőztetett földbérletes ügyek, és az új földtörvény nem ezt mutatja. (bocs a politikai kitérőért, ha nem fér ide, moderálható)
Az oktató cégek idén szeptemberig a régi rendszer szerint és a régi áron tartják a tanfolyamokat. Ha vissza tudnám igényelni a díjat, akkor elvégezném, anélkül most sok nekem. Pedig kellene, mert egy hektár földem van, ha bővíteni szeretném, mindenképpen kell a végzettség, ráadásul a tanfolyam később bonyolultabb és drágább lesz.
Sto gyéláty, ahogy Lenin elvtárs mondaná:unsure:
Utolsó szerkesztés: 10 éve 11 hónapja Beküldte: hargi.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Földmaffia Magyarorszagon 10 éve 11 hónapja #6763

  • emre
  • emre profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 752
  • Köszönetek száma: 168
És akkor innen a nagy nyugati civilizáció közepéből boci szemekkel csodálkozunk, hogy mi történik Dél-Amerikában, ahol 50 év után újból elkezdődik az amiről azt hitték, hogy soha többé nem fog visszatérni.

Nincs új a nap alatt. :lol:
imi
Utolsó szerkesztés: 10 éve 11 hónapja Beküldte: emre.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Földmaffia Magyarorszagon 10 éve 11 hónapja #6766

  • zsanettrp
  • zsanettrp profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 879
  • Köszönetek száma: 282
hargi beküldte:
Ha vissza tudnám igényelni a díjat, akkor elvégezném, anélkül most sok nekem. Pedig kellene, mert egy hektár földem van, ha bővíteni szeretném, mindenképpen kell a végzettség, ráadásul a tanfolyam később bonyolultabb és drágább lesz.
Sto gyéláty, ahogy Lenin elvtárs mondaná:unsure:

De hát vissza lehet igényelni, pont ez a lényeg.
Zsanett
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Földmaffia Magyarorszagon 10 éve 11 hónapja #6768

  • hargi
  • hargi profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 370
  • Köszönetek száma: 121
AttilaK mostanában végezte el, és ő ezt írta:
Az MVH's regisztrációs szám az alap, ha őstermelő akarsz lenni, de maximum a költségek között számolhatod el a tanfolyamot és adószámot is kérned kell a NAV-nál.
Az aranykalászos elvégzése is meg lett/lesz nehezítve az információim alapján
.

Ezt én úgy értelmeztem, hogy nem adják vissza a pénzt, csak költségként elszámolhatom. Mivel én még csak önellátok, nem termelek eladásra, ez nálam nem játszik.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.209 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum