Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Talajelőkészítés után.... hangyák a magaságyásban

Talajelőkészítés után.... hangyák a magaságyásban 11 éve 2 hete #6160

  • Hajni
  • Hajni profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 151
  • Köszönetek száma: 101
Ősszel elkészült három, keretes magaságyás. Sok-sok hó elolvadt ezidáig a tetején, jól össze is esett a belehordott ez-az (letaposás ide vagy oda). Pár hete vettem észre, hogy majdnem mindegyikben százával szaladgálnak a hangyák,főleg a sarkokban. Mondanám, hogy elférnek... de feltétlenül arra kell-e gondolnom, hogy tetvek jelenlétére utalnak? Anno természetesen került az ágyás középső rétegeibe és a mulcsba sok levél, zöld hulladék... vagy majd kiderül, ha mindent bekajálnak a tetvek :lol: Sarkantyúkából végül is lesz dögivel...
Van, volt valakinek hasonló tapasztalata?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Talajelőkészítés után.... hangyák a magaságyásban 11 éve 2 hete #6163

  • Kardosszilvi
  • Kardosszilvi profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 225
  • Köszönetek száma: 50
Jó kérdés :) Nekem most a frissen elkészült melegágyban jelentek meg, bár eddig nem inváziószerűen... Ez normális? Nem fognak kárt tenni valamiben? Ha igen, mit lehet tenni ellenük?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Talajelőkészítés után.... hangyák a magaságyásban 11 éve 2 hete #6164

  • zsanettrp
  • zsanettrp profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 879
  • Köszönetek száma: 282
Nem, egyáltalán nem kell feltétlen tetvekre gondolnod, ha hangyát látsz. Szerintem jószerivel minden komposztban élnek hangyák, részt vesznek a lebontásban. A tetűt viszont pont nem igazán tudom elképzelni egy komposztálós közegben, de lehet, hogy csak nem tudok eleget.
Zsanett
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Talajelőkészítés után.... hangyák a magaságyásban 11 éve 2 hete #6165

  • zsanettrp
  • zsanettrp profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 879
  • Köszönetek száma: 282
Hogy mit lehet ellenük tenni? Jól lepermetezed az egészet Biokillel. Ja bocsánat, hogy ez itt a permafórum. Akkor örülsz, hogy ilyen jól működik a kis lokális ökoszisztémád és békén hagyod őket. :P
Zsanett
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Kardosszilvi, mzozo

Válasz: Talajelőkészítés után.... hangyák a magaságyásban 11 éve 2 hete #6167

  • Kardosszilvi
  • Kardosszilvi profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 225
  • Köszönetek száma: 50
:D Köszi :) Csak azért gondoltam, hogy tehetnek valami kárt, mert az egyik növénytársításos anyagban ezt olvastam: hangyák ellen használható: gilisztaűző varádics, körömvirág, cickafark, levendula, madársaláta. Úgy voltam vele, ha védekezni kell ellenük, akkor biztos tesznek valami kárt is :) De nekem amúgy elférnek...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Talajelőkészítés után.... hangyák a magaságyásban 11 éve 1 hete #6182

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
Már évek óta figyelem a hangyákat. Eddig igazán nagy kártételt nem tapasztaltam.

Talán a leg szívbevágóbb az volt amikor belemásztak a mézzel teli lezárt befőttesüvegbe. Erre azt találtam ki, hogy vízbe állítom a mézes üveget. Nem volt nekik akadály sem a befőttes üveg teteje, sem a víz.

Ezen felül a legnagyobb bűnük az volt, hogy összetakarították a szétszórt morzsákat az íróasztalomról és a környékéről. B)

A lakótársaink sokáig győzködtek, hogy hívni kell a vegyszeres szakit, de később belátták, hogy igazából semmi kárt nem okoznak nekik sem a hangyák. Csak olyan ijesztő, hogy olyan sokan mászkálnak fel-alá a lakásban.

Én mindig örülök, ha hangyát látok a kertben és eszem ágában nincs 'védekezni' ellenük. Ha a lakásban látom a hangyát, általában az sem zavar túlzottan. Ha mégis elkezd valamiért zavarni, védekezés képpen kitakarítok. :blink:
Gergő
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: zsanettrp, csacskaanyó
Oldal elkészítésének ideje: 0.133 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum