Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Pályázatok, közösség, ki mivel gazdálkodik

Válasz: Pályázatok, közösség, ki mivel gazdálkodik 10 éve 7 hónapja #7629

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
Vincze, ha megkerlek szepen, van ra modod, hogy az altalad kiszemelt helyen picit utanna jarja fold araknak? Ugy gondolom, hogy kelle 4-8 csalad, vagy egyen aki ooszall es abbol mar egy eleg jo indulo csapat johetne ki..ehhez szerintem kellene egy 20-40hektaros terulet,amit kozos muvelesbe lehetne venni es mindenkinek egy 5-10000nm es privat eletter...lehe most azt mondjak paran, hogy kicsit elrugaszkodtam a valosgtol, de szerintem egy csalad be tud elni ekkora teruletet es jobb az ember mentalis feltoltodesi lehetosge, ha ter veszi korul...
Szoval, ha van ra lehetosged barmikor majd megnezni, hogy egy nagyobb arab fold mi penzt ker arra fele es atanyakert mit kernek..,elore is koszonom....
sajnos itt felenk nem talalok olyan terulete(egyenlore) ami alkalmas lenne tobb csalad kiszolgalasara...bar igyekszem rajta lenni..ha lenne ra igeny,akkor biztos en is elszantabb lennek..
Konkretan tavaly adtak el egy 5000nm gyumolcsost teruletet 350 ezer ft-ert itt mellettem.
450ft ert egy 4500nm es gyumolcsos,plussz kis valyoghaz... de a nagyobbak dragak nagyon :(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Pályázatok, közösség, ki mivel gazdálkodik 10 éve 7 hónapja #7630

  • szvincze
  • szvincze profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 20
  • Köszönetek száma: 8
Arra sajnos időm most nem lesz, hogy nagy kutatásba kezdjek, de a számomra szimpatikus településekről a neten fellelhető hirdetéseket végig tudom böngészni.
Az általad említett méretű földterületek beszerzését viszont az új földtörvény nem fogja nehezíteni?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Pályázatok, közösség, ki mivel gazdálkodik 10 éve 7 hónapja #7631

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
De neheziteni fogja, de ha azoknak sikerul,akik cask spekulalni akarnak vele es penzt keresni,akkor ha meg van a terulet,akkor mi is megszerzzuk valahogyan,akik eni akarunk rajta,vele,altala :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Pályázatok, közösség, ki mivel gazdálkodik 10 éve 7 hónapja #7636

  • AttilaK
  • AttilaK profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 682
  • Köszönetek száma: 318
Elkerülte a figyelmem ez a topic, mondjuk nem is vagyok túl aktív mostanában.
Szóval a művelési problémákra találták ki az osztrákoknál nagyon sikeres gépköröket, ilyen van a magyaroknál is. Közösen használt gépekkel nagyon hatékonyan tudnak dolgozni és így nem minden gazdának van valami tszhulladék gépészete és kínlódik az ócskaságokkal, konzerválva a múlt rossz talajművelési szokásait, hanem a legmodernebb gépekkel tudnak dolgozni még a legkisebb nadrágszíjparcellákon is.
Azonban a gépkör az helyi szervezet, így először ki kellene találni a helyet.

Az én helyzetem jelenleg 15 hektáron kínlódás. Ha normális gépeim volnának egy rendes telephelyen, s egy társ akivel lehet vinni az üzletet, nem volna kínlódás, s ez kevéssé pénzkérdés számomra.
Ma reggel szállt el nekem is az agyam, hogy az egyetlen bérmunkás, aki még hajlandó eljönni a földemre és rendelkezik is megfelelő gépekkel, mint egy régi kombájn, egy hónap könyörgés után sem szórta el a zöldtrágyát. Megbeszéltük már aratásnál, hogy jön és elszórja, ma meg közli, hogy túl nedves a föld, nem lehet rámenni. Egy hónapig ott állt a száraz föld, másra sem várva, mint a vetés és tudtam, hogy jönnek a szeptemberi esők és akkor azonnal szárba szöknek a magok. Néhány naponta hívogattam, hogy kész van-e már, erre itt vagyok az esők közepén, a magok meg a zsákban. Fizetek neki mint a katonatiszt, zsebbe, hogy másként, mert számlát egy bérmunkás nem ad felém, de ez nem elég, hogy megcsinálja a munkát.
Szétver az ideg, időm meg magánéleti okok miatt nem volt magam csinálni.
Ami termelési rendszert elterveztem nagyon jó és senki nem csinálja az országban, de magam képtelen vagyok mostanában vinni.
Így vagy eladom és felszámolom az egészt vagy találok valakit, akivel együtt lehet dolgozni megbízhatóan, mert olyat még nem találtam és be nem váltott ígéretekkel teli a padlás.

A faluban kevés ház eladó és 6 milla alatt nincs is, az is 50 m2 vályog 1000es telken.
A környékbeli földek mind több száz vagy épp ezer hektáros tulajdonosoké, de össze lehet kapargatni másfél hektárokból területet, akár összefüggőt is.
Viszont itt a hektár 1,3-nál indul.
Nem az a beteg, aki nem alkalmazkodik egy abnormális világhoz.
Utolsó szerkesztés: 10 éve 7 hónapja Beküldte: AttilaK.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Pályázatok, közösség, ki mivel gazdálkodik 10 éve 7 hónapja #7637

  • AttilaK
  • AttilaK profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 682
  • Köszönetek száma: 318
szvincze beküldte:
Arra sajnos időm most nem lesz, hogy nagy kutatásba kezdjek, de a számomra szimpatikus településekről a neten fellelhető hirdetéseket végig tudom böngészni.
Az általad említett méretű földterületek beszerzését viszont az új földtörvény nem fogja nehezíteni?

Igen megnehezíti, mert aki nem középfokú mezőgazdasági végzettségű és helyben lakó gazdálkodó, az elfelejtkezhet az 1 hektárnál nagyobb földterület megvásárlásáról.
És ez nem vicc, vége, befejezve, városból ki nem megy senki gazdálkodni 1 hektár fölött, ez alatt pedig senki ne álmodjon önellátásról.
Nem mintha eddig tömegek álltak volna sorban, hogy a kényelmes pesti lakásból a sárt túrják inkább éhbérért, de ezután még lehetősége sem lesz senkinek.
Idén októberben zárul le a kapu, mert 60 napos lett a kifüggesztés is.
Nem az a beteg, aki nem alkalmazkodik egy abnormális világhoz.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Pályázatok, közösség, ki mivel gazdálkodik 10 éve 7 hónapja #7638

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
Sajnos cask megerositeni tudom amit irsz..tolem most veszik vissza eppen az adott foldeket,mert nem tudom megmuveltetni (nem penz kerdes,hanem ember nem jon dolgozni a gepeivel ide)
A strategia megvan, idom is van, de annyi penzem nincs, hogy sajat gepparkot vegyek..most szamoltam ossze 2milla all olyan cuccokban amikkel atveret az elmult evben es mozdulni nem tudok veluk....igeretekkel itt is tele a padlas...tegnap vagta pofamba epp egy ados, hogy mi a fa...nak biztam meg benne..kiraly :angry:
en 12 hektarton allok majdnem helyben, plussz epp elvesztek 2 hektart,mert nem tudom muvelni....
en hajando vagyok lepni,ha vagyunk paran akik egyutt mozdulunk...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.123 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum