Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Szántóból kertet

Szántóból kertet 10 éve 2 hónapja #11241

  • moha
  • moha profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 22
  • Köszönetek száma: 6
Sziasztok,

lenne egy kérdésem, hátha tudtok segíteni..
A házunk mellett van egy szántó (külterület már). Elég drágán akarja adni a tulajdonos, ezért lehet, hogy csak egy kis részét (párezer nm) vennénk meg, a többit esetleg bérelnék, ha úgy alakul.
Arra a kis részre mit rakhatok, jelenleg szántó, gondolom "kert" simán lehet belőle, zöldségtermesztésre, ha bejelentem, ugye?
És tyúkólat, disznóólat rakhatok rá mondjuk? Kis alapterületű ól (gondolom ez még a 3%ba is belefér) és relatív nagy zöldterület amin "legelnek", kevés állat....(2-3disznó 500nm, 30-40tyúk szintén 500-800on)
Mivé kell/lehet minősíteni, hogy állatok élhessenek rajta? Háztáji mennyiségben szigorúan..
Vagy ez veszett ötlet lenne?

Köszi előre is:).
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Szántóból kertet 10 éve 2 hónapja #11243

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
Szia,
Szanton nem tarthatsz allatot tudomasom szerint..a legjobb az lenne,ha a tanyadhoz tudnad csatolni es tanyanak minosittetni....ez az illetkeseknelkellene megkerdezni,mert jogszabalyok ide vagy oda a helyi erok sokszor maskent dontenek..ha minden siman megy kb 50e ftbol megvan az atminosittetes,ha nem megy jol akkor a duplja is lehet es elhuzodhat 1-2 evig is. ha negyzet alaku akkor egyszerubb,mert a kimeresnel 4 kimeresi pont benne van az arban es minden ujabb pont 6000ft....
Legjobb,ha bemessza foldhivatalba,vagy ha van ingatlanos a kornyeken akkor oda es elmondod mit szeretnel...ok adnak egy telszamot, aki foglakozik atminostesi proceduraval..es o majd el tduja mondani,hogy helyben nalatok mi a rend.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Szántóból kertet 10 éve 2 hónapja #11246

  • moha
  • moha profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 22
  • Köszönetek száma: 6
Köszi, tartottam tőle, hogy ez nem ilyen egyszerű...
Nem tanyám van, hanem a falu szélén egy ház, szóval tanyává nem tudom hogyan lehetne minősíteni...lehet-e egyáltalán.
A jegyzőnél volt bent a Párom beszélni, elmondta melyik területen mit szeretnénk és konkrét kifogása nem volt, sőt segítőkész volt.
Szóval állatot tanyán és belterületi kertben lehet tartani? (nem minősítik belterületté)
Sajnos a házunk és a terület között egy kis gyalogút megy át, szóval nem lehetne közvetlenül hozzákeríteni...ezért gondoltam oda rakni az ólat... nem pedig nálunk az ól, ott meg 'csak legelésznek' az állatok...
Megkeresem a falugazdászt, csak eddig nem sikerült elérni..
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Szántóból kertet 10 éve 2 hónapja #11249

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
Ha segitokeszek,az mar fel siker....igen tarthatsz allatot tanyan es kulteruleten is. Az is lehet,hogy ha siman cask atcspod az allatokat es a szomszedok normalisak,akkor senki nem szol erte ezer evig...latni kellen a terepet,hogy mekkorat vessel es az mekkora resz a nagy szantonak..lehet fel sem tudnik majd..
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Szántóból kertet 10 éve 2 hónapja #11250

  • moha
  • moha profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 22
  • Köszönetek száma: 6
Köszi:).
A szántó kicsi(2-3ha) és a szomszédok is normálisak, de ez bármikor változhat, nem szeretném ha gond lenne...a leendő saját területem is kicsinek mondható, párezer nm....anyagiaktól függ.
Ha legelő lenne a terület? Azon rajta lehet pár disznó meg tyúk?:)
Csak kicsit érdekes ekkora kis terület felét legelőnek felét kertté átminősíttetni...hogy lehessen rendes konyhakertem meg nagykifutós állattartás, közben meg csak magunknak termelnék, szóval semmi extra..
A szántó többi részét tudnánk bérelni, szóval kb a saját szomszédom leszek, másik oldalról semmi, egyfelől a lovarda vége érintkezik a területtel..
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Szántóból kertet 10 éve 2 hónapja #11271

  • Pettendi Miklós
  • Pettendi Miklós profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 319
  • Köszönetek száma: 84
A legeltetésre szánt területet papíron füves takarmány keverékként futtatod, és kész.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.141 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum