Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: földvásárlás

földvásárlás 9 éve 6 hónapja #13972

  • Muzsikus
  • Muzsikus profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 424
  • Köszönetek száma: 134
Két dolgot fűznék hozzá:
Az őstermelői alapból nem elég, én lassan 10 éve vagyok őstermelő, de nem fogadták (volna) el, mert vizsgálják, hogy szereztél e bevételt a tevékenységedből, azaz magyarul, csak az "valódi" őstermelő, aki piacra (is) termel már legalább 3 éve. Összeghatár nem rémlik, de tuti van valami erre is kitalálva.
Csak egy érdekesség, idén 4 ügyvéddel rendeztem földvásárlást (nem kell megijedni, 100 m2es zártkertek :D ), és mindegyik másként értelmezte a lehetőségeket. A hab a tortán, hogy a megyei és a járási földhivatal is, a helyi önkormányzatról már nem is beszélve. Annyi előnye van a dolognak, hogy személyesen ismer mindenki a megyén, a járáson és az önkónál is :D
Végzettség szintén felállítja a szőrt a hátamon. 3 hónapja levelezek a minisztériummal, mivel feleségem növénynemesítő növénygenetikus, de valahogy kimaradt ez a végzettség a jogszabályból... minden ügyintéző sűrűn kéri az elnézéseket, mert ők TUDJÁK, hogy elcseszett egy helyzet ez, de nem tehetnek ellene, így egy félmilliós földügyletünk áll a földhivatalban... Mondanom sem kell, hogy az egész szezonunk elúszott, nem tudtunk (akartunk) így semmit sem kezdeni a területtel...
most jön majd a fekete leves, mivel nekem megsúgták hogy a helyi kamara (a helyi nagyágyúk) csak a választások után fognak bírálni így jövő héttől nem tudok majd venni egy deka földet sem...
Okosak ezek a fiúk, szépen kitalálták, hogyan tartsanak sakkban egy egész országot, és bebugyolálták szép hangzatos jogi frázisokba... így elérték, hogy értelmes jó szándékú emberek még csak elolvasni se akarják az életüket befolyásoló jogszabályokat...
AttilaK, fussunk már össze valamikor, írok privátban...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

földvásárlás 9 éve 5 hónapja #14054

  • tomajiandrea
  • tomajiandrea profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 53
  • Köszönetek száma: 7
Vételre ajánlottak egy telket: rét, legelő besorolású. Rákerestem, úgy tűnik, védett láp. A tulaj szerint diófák vannak rajta, ami már önmagában ellentmondásos, amúgy legeltetésre ajánlja. Legeltethető egy ilyen terület? Bármi egyebet lehet vele kezdeni?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

földvásárlás 9 éve 5 hónapja #14055

  • AttilaK
  • AttilaK profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 682
  • Köszönetek száma: 318
Első lépés a tulajdoni lap kikérése, pontos besorolás és megszorítások megismerése. Annak függvényében lehet megmondani, mit lehet vele kezdeni.
Nem az a beteg, aki nem alkalmazkodik egy abnormális világhoz.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tomajiandrea

földvásárlás 9 éve 5 hónapja #14086

  • zsanettrp
  • zsanettrp profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 879
  • Köszönetek száma: 282
Fú, ezt most végigolvastam és baromira mázlistának érzem magam, hogy még az új törvény előtt megvettük gyorsan, amit akartunk. Akkor egyelőre nem is terjeszkedünk, bár úgysem lenne miből. Remélem mindenki megtalálja a neki való kiskaput, kitartás!
Zsanett
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.129 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum