Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Mikroszkóp

Mikroszkóp 10 éve 5 hónapja #9515

  • tisztamo
  • tisztamo profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 455
  • Köszönetek száma: 260
Tehát egy térfogategységnyi mintát felhigítok úgy, hogy tíz térfogategységnyi legyen az elegy, és 30 másodpercig keverem, majd egy keveset ülepítem.

Ha talajminta, akkor a felső 7,5cm-ből minden benne van, de felszínen heverő dolgokat eltávolítom. Mielőtt higítanám, kézzel aprítom és elkeverem alaposan.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Mikroszkóp 10 éve 5 hónapja #9525

  • toti2
  • toti2 profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 271
  • Köszönetek száma: 99
Tisztamo!
Ha talajt nézel akkor ! van egy mintád 1 köbcentinyi földet beleteszel 1 liter vizbe ezt utánna elkevered hagyod egy kicsit ezután megint kiveszel belőle 1 köbcentit és igy tobább a megfelelő hígításig!
Ebből tehát lesz egy szuspenzió és ebben lehet nézgelődni !
A gombákat látod minden probléma nélkül,de a bacikat meg kell színezní (G+,G-) de ezek a színező anyagok erősen rákkerltöek ez a gigszer kivéve a metil kéket de inkább mondok egy könyvet nekem is ezt ajánlották ebben minden benne van Mikrobiológiai praktikum nekem ezt egy kedves tanárom javasolta igen hasznos kis könyv érdemes megvenni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Mikroszkóp 10 éve 5 hónapja #9529

  • AttilaK
  • AttilaK profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 682
  • Köszönetek száma: 318
A talajélet vizsgálatához nem kell szinezni, a kontrasztot kell csak növelni.
Nem az a beteg, aki nem alkalmazkodik egy abnormális világhoz.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Mikroszkóp 10 éve 5 hónapja #9531

  • kovibali
  • kovibali profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 495
  • Köszönetek száma: 261
tisztamo beküldte:
Tehát egy térfogategységnyi mintát felhigítok úgy, hogy tíz térfogategységnyi legyen az elegy, és 30 másodpercig keverem, majd egy keveset ülepítem.

Ha talajminta, akkor a felső 7,5cm-ből minden benne van, de felszínen heverő dolgokat eltávolítom. Mielőtt higítanám, kézzel aprítom és elkeverem alaposan.

Én is így értettem.
És az almamagozó remekül működik!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Mikroszkóp 10 éve 5 hónapja #9533

  • toti2
  • toti2 profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 271
  • Köszönetek száma: 99
pedig a könyvek és a tanárom is azt mondta hogy festeni kell ! (Gramm +,Gramm -) és az általad linkelt Kotai könyvben is ezt mondják.
Te hogy nézed a bacikat festés nélkül mit csinálsz a kontrasztal? hogyan állítod ?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Mikroszkóp 10 éve 5 hónapja #9535

  • tisztamo
  • tisztamo profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 455
  • Köszönetek száma: 260
Ha jól értem az van, hogy látszódnak azok festés nélkül is, csak a festés segít elkülőníteni kétféle típust, amik egyébként ugyanúgy néznek ki.

Felteszem, bár semmit sem tudok erről, hogy a talajélet szempontjából kevésbé fontos, hogy mindkét típus jelen van-e, ezért nem erőltetik a festést.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.131 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum