Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Mikroszkóp

Mikroszkóp 10 éve 4 hónapja #9562

  • tisztamo
  • tisztamo profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 455
  • Köszönetek száma: 260
Végre felébredt az első ostorosom!

minisee0001.jpg


Sajnos pont az ostora nem látszik a képen, pedig van neki... A kamerámnak nincs elég mélységélessége úgy tűnik, bár az is biztos, hogy a világításban sem vagyok még mester.

Kovibali, küldenél képet, amit a dslr-el csináltál az ugyanilyen mikroszkópodban, hogy meglássam, mennyi múlik a kamerán?

Köszönöm!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet:

Mikroszkóp 10 éve 4 hónapja #9566

  • toti2
  • toti2 profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 271
  • Köszönetek száma: 99
huhh elég homályos a dolog szerintem a diafragmával,és a kondenzorral kéne játszadoznod vagy csak a kamerában ilyen homályos és életlen a kéép??
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Mikroszkóp 10 éve 4 hónapja #9568

  • tisztamo
  • tisztamo profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 455
  • Köszönetek száma: 260
Csak a kamerában ilyen.

De mozgott is, és nem a legjobb pillanatban kaptam el: szerintem épp egy picit lefelé úszik, meg van dőlve, ezért homályos az eleje meg a hátulja, mert azok már kilógnak abból a mélységből, ami még nagyjából éles.

A kondenzorral játszok még, Elaine az egyik videóján mutat egy trükköt az élesítésre, egy papírt tesz a fényforrás lencséjére és a kondenzor tekerésével beélesíti a papír szélét.

Eddig úgy csináltam, hogy felhoztam a kondenzort és becsuktam a diafragmát amennyire a kamera fényérzékenysége engedte, aztán az élőképen néztem, mit lát a kamera, és addig tekergettem mindent, amíg a legjobb nem lett.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Mikroszkóp 10 éve 4 hónapja #9569

  •  profilkép
tisztamo beküldte:
Ha jól értem az van, hogy látszódnak azok festés nélkül is, csak a festés segít elkülőníteni kétféle típust, amik egyébként ugyanúgy néznek ki.

Felteszem, bár semmit sem tudok erről, hogy a talajélet szempontjából kevésbé fontos, hogy mindkét típus jelen van-e, ezért nem erőltetik a festést.

A bacik festés nélkül is látszanak, de ahhoz, hogy világosan meg lehessen különböztetni őket az egyéb - szerves / szervetlen - szemcséktől, szerintem érdemes megfesteni őket. Ez nem differenciáló festés lenne, mint amilyen a Gram, csak egy kis egyfázisú egylépcsős metilénkék vagy laktofenolkék.

A Gram-festésről csak annyit tudok, hogy humán mintáknál elengedhetetlen, nem mindegy pl, hogy a gázgangréna kórokozója van a sebben, vagy egy bélbaktérium. Hogy a talajban élő baciknál fontos-e ez, vagy elég az alakjuk, nem tudom.
Utolsó szerkesztés: 10 éve 4 hónapja Beküldte: . Indoklás: helytelen szóhasználat
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Mikroszkóp 10 éve 4 hónapja #9570

  •  profilkép
tisztamo beküldte:
Még két hülye kérdés: A mikroszkóppal csomagoltak egy kevés olajat is, azt nem feltételeztem, hogy immerziós olajat adnak hozzá, ezért azt hittem, műszerolaj. Most megszagoltam és kifejezett gyógynövényillata van, olyasmi, mint a vietnámi balzsam. A színe barnás.

- Ez lehet a cédrusolaj, összekenhetem vele az objektívet? (Már van fedőlemezem)

- A gépkönyv szerint nem árt, ha néha kenőanyagot adok a mozgó alkatrészeknek, de hogy mit pontosan, és milyen gyakran, azt nem írja. A Kótai könyv nem írja, hogy kenni kell.

Immerziós olajat csak speciális, direkt erre való objektívnél kell használni, ez jelölve is van az objektíven. A többinek árt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Mikroszkóp 10 éve 4 hónapja #9571

  • tisztamo
  • tisztamo profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 455
  • Köszönetek száma: 260
Közben Toti2 rákérdezett a festésre a másik szálban, Elaine azt válaszolta, hogy ne fessünk semmivel, mert ahhoz melegíteni és szárítani kell, és megváltozik közben a baktériumok alakja. Szerinte jobb, ha élve figyeljük meg őket.

www.permaforum.hu/permaforum/index.php/f...od-web?start=60#9563
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: toti2
Oldal elkészítésének ideje: 0.139 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum