Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Iván kertje

Iván kertje 10 éve 5 hónapja #9011

  • toti2
  • toti2 profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 271
  • Köszönetek száma: 99
kedves iván ez mind szép és jó csak ezzel egy a baj ,hogy megint (és most pedig nagybetüvel írtam hogy JÓ és ROSZ tulajdonságok,hatások) csak egyoldalu megközelítést tapasztalok vannak dolgok amikkel egyet értek de vannak olyanok amivel nem erre most perpillanat nincs idöm konkrétan reagálni de amint lesz idöm megigérem ,hogy részletes véleményemet kifejteném a fent válzoltakkal szemben és mellet !
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Iván kertje 10 éve 5 hónapja #9023

  • 7fűkertje
  • 7fűkertje profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 59
  • Köszönetek száma: 6
Tisztelt Hölgyek és Urak!

Én nem értem ezt a rengeteg kérdést.
Végig néztem Gyulai Iván 2 előadását a youtube-on és gyakorlatilag az itt felmerülő kérdések 90%-át meg is válaszolta ott - pockok, siklók, stb.-.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: gergo, kovibali, Kardosszilvi

Iván kertje 10 éve 5 hónapja #9036

  • zamoca
  • zamoca profilkép
Bár az alábbi kérdést már feltettem, de a fellobbanó vita lángjában úgy érzem elsikkadt :)

A saláta és egyéb nitrát érzékeny növény hogyan viselkedik ebben a rendszerben? Nem halmozódik fel benne a lótrágyából származó nitrogén?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Iván kertje 10 éve 5 hónapja #9053

  • toti2
  • toti2 profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 271
  • Köszönetek száma: 99
csak fényszegény időben szokott gyakori lenni a nitrát felhalmozodás salátában ami a csecsemökre veszélyes.Ennél a rendszernél szerintem a nagyja el illan a levegőbe egy része lemosodhat ,egyrésze megkötödhed az agyagásványokon,kolloidokon,és szerintem ami mennyiség mégis felveető állapotba kerül a talajkba az elenyésző.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Iván kertje 10 éve 5 hónapja #9064

  • Gyulai Iván
  • Gyulai Iván profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 23
  • Köszönetek száma: 42
Kedves Szabolcs!
Tanácsot nem adhatok, nekem nincs személyes gabonatermesztési tapasztalatom.
Zabot ültettem már direkt vetéssel, de mivel nem vagyok gépesítve, így a következőt teszem. A sarjút ősszel lekaszálom, a rendet szétszórom. Ez fenn marad télre mulcsnak, és fontos a talaj nitrogén ellátásában is, mivel a zab nitrogén igényes. A lehető legkorábban (március elején) el kell vetni a zabot a mulcs közé, és szalmával vékonyan takarni. Ahogy már írtam, minden magot a talaj felszínre vetek, és három centi szalmával takarom. A konyhakertben nedvesítem a szalmát, itt a korai időszak miatt nem, de ilyen nagy területen nehéz is lenne.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szabolcs

Iván kertje 10 éve 5 hónapja #9066

  • Gyulai Iván
  • Gyulai Iván profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 23
  • Köszönetek száma: 42
Kedves Toti2!
Mindent az idő mér meg! Nem írtam rosszakat, mert meg vagyok elégedve az eddig tapasztaltakkal. Ha lesz rossz, ígérem megírom. A hátrányt, a mulcs beszerzésében lehetne megadni, ahogy azt sokan felemlítették jogosan. Ahogy írtam ez az esetemben nem probléma. A kihordás sem, hiszen amúgy is törődni kell az alommal.
Szívesen veszem a további észrevételeket!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.133 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum