Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Fára futtatott luffa

Fára futtatott luffa 9 éve 3 hónapja #14571

  • glazbox
  • glazbox profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 152
  • Köszönetek száma: 11
Sziasztok!

Ilyen a kert

A következő fa jobb oldalról déli napsütést kap nyáron. Illetve az előtérben látható öreg szilva is.
Felfuttathaom rá (az öreg szilvára olyan 2 méterig max, ahol nincsenek levelek) a másik (milyen fa is az?) pedig akár a csúcsig mehetne.
A luffa tököt?

Működne a dolog?
Esetleg a hátsó fa lombját kissé lecsupaszítva, vagy a szélső ágait meggyűrűzve (kiszárítva)




A fára egyébként egy felmászós kiülős platformot terveztem középtájon. Ez talán megkönnyítené a luffa betakarítását.
Utolsó szerkesztés: 9 éve 3 hónapja Beküldte: glazbox.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Fára futtatott luffa 9 éve 3 hónapja #14575

  • zsanettrp
  • zsanettrp profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 879
  • Köszönetek száma: 282
Csak ugyanazt tudom mondani, amit a fészbukon is írtam. Hátha van, aki tud bővebbet. Illetve ha gondolod, írjál Kardos Etelkának, mert neki volt luffája Nagyszékelyben. Amúgy pedig a tapasztalat leginkább azt mutatja, hogy ki kell próbálni. Ha nem megy, akkor jövőre majd valami mással kísérletezel. :)
Zsanett
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Fára futtatott luffa 9 éve 3 hónapja #14576

  • magzsuzsi
  • magzsuzsi profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 179
  • Köszönetek száma: 145
Én is csak megérzéseket írok, mert még a kertben mi is csak nézegetjük a kúszónövényeket, de szerintem meggyűrűzni semmiképpen sem kell, a kúszónövények szépen ki tudnak mászni a fény után menve oda, ahol jó nekik. Meg nem tudom mekkorára nő ez a tök, de ha magától nagyobbra, mint 2 m, akkor nem lesz kellemes munka visszatartani. Legjobb lenne olyan fa, ami nem is nagy (könnyű lesz róla szüretelni), de nem is sajnálod (mehet rajta bárhova). Nekünk könnyű dolgunk van, van jópár olyan élő, de öreg gyümölcsfa (meggyek, szilvák) a kertünkben, amik mindkét kitételnek megfelelnek, mi azokra próbálunk majd futtatni ezt-azt.

A fát a háttérben nem bírom kinézni, hogy micsoda lehet valami kőris, vagy talán bálványfa...Ha érdekel ennyire, küldj olyan képet róla, amin látszanak a levelei, akkor biztosan sokan meg tudjuk mondani.

Majd számolj be róla, hogy hogyan sikerült. :-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Fára futtatott luffa 9 éve 3 hónapja #14577

  • zeck
  • zeck profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 12
Szia
nekem 2013-ban volt luffatök a kertben. Kifeszítettem 5 m drótkerítést és arra kúszott fel 2-2.5m magasra. Sokat termett de nagyon szerete a napot és a sok vizet. Az amelyik az árnyékba futott kevésbé termett. Én legalábbis ezt tapasztaltam. A szedéssel meg nem volt gond mivel ősszel csak a kiszáradt tökök lógtak a száron mert a levelek leszáradtak. És lelehetett őket ráncigálni :) De szerintem idén én is ültetek ismét.
Zeck
Utolsó szerkesztés: 9 éve 3 hónapja Beküldte: zeck.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Fára futtatott luffa 9 éve 3 hónapja #14578

  • zsanettrp
  • zsanettrp profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 879
  • Köszönetek száma: 282
És beértek a termések, tudtátok szárítani? Nekünk ebben az elmúlt nyárban nem értek be, és amikor ősszel jött a hideg, akkor végül elrohadtak anélkül, hogy beértek volna. Mondjuk mi hűvös helyen lakunk, nyugatról erdővel.
Zsanett
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Fára futtatott luffa 9 éve 3 hónapja #14579

  • zeck
  • zeck profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 12
Mi Szeged mellett vagyunk igy napsütésből jeles a vidék. Azon az őszön emlékszem egész soká szedtük le még a fagyok elött. Csak a szárakat téptük már mivel levél nem is volt a kerítésen. Van még 3 db belőle itt a mikró tetején díszlik.
Zeck
Utolsó szerkesztés: 9 éve 3 hónapja Beküldte: zeck.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.129 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum