Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Dr. Babó Tivadar - Ágaskordon

Dr. Babó Tivadar - Ágaskordon 10 éve 1 hónapja #12109

  • kovibali
  • kovibali profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 495
  • Köszönetek száma: 261
Ennek a hétnek a vendége Dr. Babó Tivadar kutató mérnök, az ágaskordon szőlő művelési rendszer kidolgozója.

Dr. Babó Tivadar kertészmérnök jó öt évtizede munkálkodik az általa ágaskordonnak vagy másképp rügyritkításos termesztési módnak nevezett eljárás kidolgozásán és finomításán. A módszer lényege, hogy a szőlő nem igényel metszést, a vegetációs folyamat és a termés a hajdanvolt természetes egyensúly felé törekszik.

A téma használata előtt, kérünk olvasd el a játékszabályokat:
www.permaforum.hu/permaforum/index.php/f...nivalok-es-szabalyok

Dr. Babó Tivadar munkásságáról további információkat itt olvashattok:
www.agroinform.com/aktualis/Agroinform-s...ozott/20090724-8566/
har.agroinformkiado.hu/cikkek/rovat1/bab...n_modern_viticulture



Kérlek fogadjátok szeretettel Dr. Babó Tivadar!
Utolsó szerkesztés: 10 éve 1 hónapja Beküldte: kovibali.
Téma zárolva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ecovitka, csacskaanyó, golya94, attilar, ugro

Dr. Babó Tivadar - Ágaskordon 10 éve 1 hónapja #12138

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
Dr. Babó Tivadar emilben küldte:


kertsszl200703.jpg
Gergő
Téma zárolva.

Dr. Babó Tivadar - Ágaskordon 10 éve 1 hónapja #12142

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
Kedves Dr. Babó Tivadar !

Udvozoljuk a forumon es koszonjuk a lehetoseget, hogy kerdezhetunk Ontol!

Igy az elejen lenne nehany alap kerdesem,amikre az irasokbol nem kaptam valszt, vagy legalabb is nem talatam.

Az alap,hogy nem ipari termelesre gondolok,hanem haztaji,kismeretu magan felhasznalasu es abbol is inkabb etkezesi,mint boraszati jelleggel.

-Mennyi ido szukseges ahhoz, hogy az agaskordon forma "bealljon" egy toke esetbeben?
Ertem ez alatt,hogy ha uj szollot telepeitek,akkor az hany ev alatt kerul olyan helyzetbe,hogy agaskorodonos muvelesnek nevezhessem (magassag, tokeforma stb) Gondolom ez fajta fuggo is lehet, de hozzavetolegesen kerdezem cask.

A kovetkezo ami erdekelne, hogy ehhez a muveleshez hasznalhatok barmilyen szolo fajtat, vagy vannak bizonyos fajok,amik kevesbe alkalmasak erre?
Elsosorban etkezesre gondolok, tehat valami csmege fajt ultetnek...

Megtisztelo valaszat elore is koszonom!
Udvozlettel,
Peter
Utolsó szerkesztés: 10 éve 1 hónapja Beküldte: martindian.
Téma zárolva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: csacskaanyó

Dr. Babó Tivadar - Ágaskordon 10 éve 1 hónapja #12161

  • csacskaanyó
  • csacskaanyó profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 215
  • Köszönetek száma: 89
Kedves Dr Babó Tivadar!
Amikor tavaly először hallottam erről a művelési formáról, valamiért nagyon megtetszett. Nem tudom megmondani hogy miért, mert sajnos annyit sem értek a szőlőhöz, mint az afrikai vadállatok életkörülményeihez:-) Soha nem volt szőlőnk, ill. csak a lugas az udvarban, vagy még pici gyerek koromban volt apukámnak, de ezek művelésében soha nem vettem részt. Most adódott először életemben hogy foglalkozhatnék szőlő termesztéssel, de sajnos még az alap tudásom is hiányzik. Keresgéltem a neten az ágaskordonos művelésről információkat, de néhány újságcikken vagy videón kívül nem sok mindent találtam. Ezért is örültem annyira hogy Ön a vendégünk, mert így első kézből tudhatunk meg olyan dolgokat amik máshol nem fellelhetőek.
Nem szeretnék szőlő nagybirtokos lenni, csak a családom számára megtermelni a csemegének valót és néhány liter borocskát évente. Gondolom ez úgy 50-100 tőkével elérhető lehet.
A kérdésem az lenne, hogy van e valamilyen szakirodalom ebben a témában amihez hozzá lehetne jutni és az alapokat elsajátítani.
Örömmel tennék fel konkrét kérdéseket is, de sem Önt, sem a fórumtársaimat nem szeretném azzal terhelni, hogy a szőlővessző melyik végét kell a földbe ásni ahhoz hogy abból tőke legyen.
Sajnos egy alap tudás szükséges ahhoz is a szőlő témában hogy az ember kérdezni tudjon.
Válaszát tisztelettel köszönöm.
Üdv: Ágnes
Téma zárolva.

Dr. Babó Tivadar - Ágaskordon 10 éve 1 hónapja #12166

  • nomád
  • nomád profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 64
  • Köszönetek száma: 30
Kedves Dr. Babó Tivadar !
az előttem szólókhoz hasonlóan én sem vagyok szőlős gazda. a rügyritkításról szeretnék kérdezni. a 4-5 centis hajtásokat át szoktam válogatni, ami nem kell azt kitöröm. jól gondolom-e, hogy ezzel ki lehet váltani a rügyritkítást? szeretnék néhány direkttermő tőkét ültetni. ezek alkalmasak-e ágaskordonos művelésre?
válaszát előre is köszönöm.
tisztelettel !
Józsi bácsi
Téma zárolva.

Dr. Babó Tivadar - Ágaskordon 10 éve 4 hete #12180

  • toti2
  • toti2 profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 271
  • Köszönetek száma: 99

kedves Babó úr !
Az alábbi videóban azt mondaj ,hogy vissza csipkedték és ezért szétosztodik a növekedésierély viszont azt is feszegeti hogy mikor van az az állapot amikor csipegetni kell ezt elmondaná hogy mia pontos mechanizmus hogy azt modnja hogy 50 fürt lesz azon a csipkedös vesszön miért lesz rajt annyi ?
LE tudna írni egy termesztés technologiai sort ? (mit hogyan merre )
A fő növény élettani vonatkozásait a technologiának müvelésnek letudná vezetni ?
Utolsó szerkesztés: 10 éve 4 hete Beküldte: toti2.
Téma zárolva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.145 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum