Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: betegségek kezelése növényekkel

betegségek kezelése növényekkel 9 éve 8 hónapja #13313

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
Biztosan mindannyian dogivel talalunk a neten es konyvekben gyogynoveny tippeket...sajnos a sajat tapasztalataim sokszor ellentmondanak a fuveskonyvek tapasztalataival,iilletve sokszor nem tapasztalok a novenyi kezeles kovetkeztbene erzekelheto hatast. Ezert szeretnek nyitni egy rovatot,ahol nem masodkezu tapatsztalatokat gyujtenenk ossze!

Az inditott a dologra,hogy bar kb 15 eve foglakozom a gyogynovenyek hatasaival,megis eddig nem tapasztaltama sajat boromon ennyire gyors es megdobbento hatast mint a napokban, ezert ezt azonnal meg is akarom osztani,hatha masnak is jol jon majd!

Gerincservem van,tobb is egymas folott. A munkambol kifolyolag alakultak i a tulterheles miatt.
Evente kiszamithatatlan szamban jon eloes egyre nehezebben mulik es egyre nagyobb fajdalommal jar. Legutobb mar egy honapig kellett pihentetnem,mire erdemben mozogni tudtam vele. Most hetfon ismet eros szuro fajdalommal erkezet egy leheajlas kovetkeztbene, de az eddiginel sokkal erosebb es intenzivebb fajdalom kiserte. Estere mar segitseg nelkul nem birtam az agybol kimaszni....
Az otletet egy idos ember adta: -csapkod meg csalannal es jo lesz
Anatomiai tudasom nem igazan vag egybe a gyulladasra csalannal csapjunk gondolattal,de veszteni valom nem erezven kiprobaltam...egesz este nem birtam aludni az alapos csalan kezelestol, de reggelre konnyebnek ereztem magam...
megismeteltem napkozben es este ujra.A gerincemnel allando zsibogast erzek, de csak boromon a sok csalancsipestol, de most bringaval jottem be a konyvtarba,hogy ezt leirjam..es erre eddig 2 nap utan soha nem volt pelda!!! sem hajolskor sem mas mozdulatnal nem erzem a szuro, eles fajdalmat! Nem 100% os a derekam, de kb 80% ban biztonsagos es fajdalom mentes!

Ha valki evek ota szenved a gerincservtol,annak ez egy eleg pozitiv uzi lehet....persze majd beszamolok a hosszabb tavu fejlemenyekrol is!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ecovitka, Kardosszilvi, Főnix, Tboy, Hanga

betegségek kezelése növényekkel 9 éve 8 hónapja #13316

  • Tboy
  • Tboy profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 90
  • Köszönetek száma: 39
Szia Indián!

A csalános sztori létező dolog, megerősítem.
Nekem reumatikus és/vagy köszvényes problémáim vannak térd-könyök /kölyök kori motorozások novemberi mínuszokban/
Hetente szedek csalánt levesnek, főzeléknek, ilyenkor megcsapdosom magam a problémás területeken. - Másnapig tartó zsibogás, vérbőség és a kellemetlen tünetek gyors enyhülése.

Más: fekete nadálytő gyökérből olajos balzsam ízület, törés bevált, igazolt.
3 hete gyerekekkel fociztam, kinyírtam a térdem. Elővetem a hűtőből az Fntő balzsamot 2-3 nap alatt panaszmentes lett a térdem.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ecovitka, martindian, Főnix

betegségek kezelése növényekkel 9 éve 8 hónapja #13317

  • zsanettrp
  • zsanettrp profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 879
  • Köszönetek száma: 282
Szia Martindian. :) Köszi a témát és a megosztást. A csalánt még gyerekkoromban is így mondták, hogy segít, de sosem kellett még kipróbálnom. További jobbulást! Ha lesz alkalmad, írj valamelyik topikba (mondjuk a fórumtalálkozósba), hogy mik történtek veled.
Zsanett
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

betegségek kezelése növényekkel 9 éve 8 hónapja #13344

  • Főnix
  • Főnix profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 46
  • Köszönetek száma: 44
Lehet, közismert erre használni a fokhagymát, nagy gyógynövényes létemre mégsem volt nyilvánvaló az én esetemben. :)
Ugyanis két hétig olyan hasmenésem volt, hogy napi 6-7x rohanhattam. Minden kijött. Legyengültem, és állandóan iszonyú szomjasnak éreztem magam. Csak akkor múlt el, amikor teljesen kiürítettem a bélrendszerem (éhezéssel, már nem mertem egy falatot sem enni), utána pedig pár szem szőlőt csipegettem csak, de az ellen is tiltakozott a szervezetem. Amint valami tartalmasabbal próbálkoztam, vagy több gyümölcsöt ettem, már bugyogott is az egész testem. :S Aktív szenet nem akartam erre elpazarolni, pálinka meg épp nem volt bélfertőtlenítőnek.
Két hétig tartott, mire eszembe jutott az idei, friss fokhagyma. Tegnap reggel megettem belőle egyszerre egy egész fejjel (jó erős a miénk :)), azonnal kezdte marni a gyomrom, de nem érdekelt. És hatott, méghozzá egy csapásra! Azóta teljesen rendben működik mindenem, még jól fel is frissültem, eltűnt a kimerültség, levertség. Vagy hatszor étkeztem azóta rendesen, semmi negatív következménnyel.
Fel nem foghatom, miért nem tettem ezt korábban (hiszen télen és tavasszal sokszor hívtam segítségül gyógyszer helyett), egyszerűen kezdtem beletörődni, hogy valami nagyon komoly fertőzést sikerült benyalni (sejtem is, honnan), és nincs mit tenni, vagy legyőzöm magamtól, vagy...
Szóval az biztos, hogy jövőre is lesznek kis fokhagymásaim. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ecovitka, Kardosszilvi, martindian, szabolcs

betegségek kezelése növényekkel 9 éve 8 hónapja #13351

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
Azert nem hasznaltad hamarabb,mert igy a hatasat statisztikai adatkent tudjuk kezelni majd :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

betegségek kezelése növényekkel 9 éve 2 hónapja #14693

  • Bozse
  • Bozse profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 320
  • Köszönetek száma: 99
Szia Tboy!

fekete nadálytő ügyben csatlakoznék hozzád.
Egy régi emlék. Anyámnak gyerekkorában (1935-ben) tüdő gyulladása volt és fekete nadálytő tea gyógyította meg. Emlékeztetőül, akkor még nem volt emberek gyógyítására alkalmas penicillin.
Krém formájában gyakran használom én is ízületi, izom fájdalomra. Bekenem vele a fájó, duzzadt részt és kb. fél óra múlva elkezd csökkenni.
Ha nagyon durván fáj, akkor lassabb a csökkenés, de mindig hat. Ha kopásos (csont, vagy porc) okozza fájdalmat, akkor nem szünteti meg, de csillapítja.
Ha gyulladás, akkor általában néhány napos kenegetés után megszünteti a gyulladást.
Ha zúzódásra, égésre, horzsolásra, sebre, pattanásra kenem, akkor gyorsan fájdalmat csökkent, majd felgyorsítja a sebgyógyulást. Másnapra cirka felére visszamegy a pattanás, volt már, hogy másnapra teljesen elmulasztotta.
Belsőleg, nyálkahártyára nem javasolt.
A piacon sokféle árú és töménységű fekete nadálytő krémet lehet kapni.
Vannak drágák és olcsók.
hu.wikipedia.org/wiki/Fekete_nad%C3%A1lyt%C5%91
Én egy olcsó és jó hatásfokú terméket használok. Ára 350Ft.
Fekete nadálytő krém gyártó: Aqua-Biokozmetika Bt., Dr. Gracza István gyógyszerész, kiszerelése 90 ml, Telefon 06-30-346-7378.
www.argep.hu/trend/AQUA/Aqua-krem.html
Budapesten a Skála(Allee) piac földszintjén levő gyógynövényesnél, a Kosztolányi téren a Gyógynövény boltban van ilyen.
Masszázs krémnek is jó.
Szembe ne kerüljön, mert erősen irritálja, gyorsan ki kell mosni a szemet tiszta, langyos vízzel.
Még egy jó tulajdonság. Nem okoz gyomorégést. Akinek már kellett használni szalicilátos krémet vagy tablettát, az tudja, hogy gyomorégést okoz, ami sokszor van olyan rossz mint a fájdalom.
Kiegészítés: Nem mindenkinek hat. Úgy tapasztalom, hogy az emberek felénél hatásos. Mitől függ, azt nem tudom. A vérszerinti rokonaimnál mindenkinek hatásos, de családhoz nem tartozóknál csak a felénél.
Bozse
Utolsó szerkesztés: 9 éve 2 hónapja Beküldte: Bozse.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ecovitka, Hanga
Oldal elkészítésének ideje: 0.138 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum